Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan testhelyzet alváshoz...

Van olyan testhelyzet alváshoz, amely a legjobb lehet a magzatnak vmilyen okból?

Figyelt kérdés

Egész éjjel jobb oldalon aludtam. Reggel azt vettem észre, hogy a babám a hasam jobb oldalán nyomja ki magát éss nem nagyon akar mocorogni.

Ártalmas lehetett neki az oldalfekvés?


2009. márc. 7. 09:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szió!

Nem hiszem, hogy ártalmas lett volna neki. Maximum kényelmetlen, de akkor böködött volna, hogy fordulj meg. Azt mondják, hogy bal oldalt a legjobb feküdni, aludni, az a legjobb a babának. Én csak oldalt tudok, másképp nem. De az éjjel nem tudtam elaludni, mert a bébi sehogy sem akart megnyugodni, állandóan fészkelődött és olyanokat rúgott, hogy mire pont elaludtam volna felébresztett. Csak akkor maradt nyugton ha háton feküdtem, de háton meg lehetetlenség elaludni... Szóval most elég kómás vagyok...

Minden jót!

21,3 hetes

2009. márc. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
elvileg a bal oldalon alvás az előnyösebb, amikor már nagyobb a baba.
2009. márc. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én hason szerettem aludni, így mikor terhes lettem, voltam bajban! Az oldalon fekvés a "legegészségesebb" elvileg. Ha a babának nem jó, tényleg addig fészkelődik, ameddig vagy ő nem talál kényelmes testhelyzetet, vagy te át nem fordulsz úgy, hogy neki jó legyen. Nagyon tudom ajánlani a szopipárnát, a babám már 6 hós, de nagyon sok hasznát vesszük a mai napig! Míg pocakos voltam, oldalfekvésben felraktam rá a lábam, így nagyon jóízűen tudtam aludni és nem kellett félnem, hogy esetleg álmomban "ráfekszek". A kórházba is vittem, nélküle nem is tudom hogy viseltem volna azt a borzalmas ágyat, meg ha a babám az ágyon hagytam, odaraktam mellé és így nem féltem, hogy véletlen leesik. Az itthoni szoptatásról már nem is beszélve. Persze szopipárna helyett jó egy keményebb nagypárna is.


Boldog babavárást!

2009. márc. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az a furcsa, hogy múltkor valaki kérdezte, hogy melyik oldalon jobb aludni, akkor meg a válaszok többségében a jobb oldalt tanácsolta mindenki. Én nem tudom nekem melyik lenne a jobb, mert három bébi van, és így tök mindegy melyik oldalamra fekszem, valakinek sosem jó. :) És még csak 19 hetes vagyok. Mi lesz itt később?
2009. márc. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia,én 29 hetes vagyok, nekem is sokszor gondot jelent az alvás. A terhesség előtt hason feküdtem, azt a 4. hónapig még csak-csak megoldottam, de később már kényelmetlen volt. Azt olvastam, hogy ha a hátadon fekszel, az a "legrosszabb", mert a hasi verőereket, meg a belső szerveket nagyon nyomja a baba. Az Ő szempontjából a bal oldalon fekvés a legideálisabb, de nekem az a legkellemetlenebb, akkor már inkább háton. A legtöbbször a jobb oldalamon alszok. Állítólag a növekedö méh az esetek többségében bal oldalra tolja ki a gyomrot, csak azt nem tudom, hogy akkor miért a bal oldalon fekvést ajánlják, mert akkor még a baba is a gyomrodon ugrál. Nekem tuti baloldalt van a gyomrom, mert egy jó kajálás után ha a bal oldalra fekszek, minden vissza akar jönni, ha jobbra, akkor meg semmi bajom. De ezt ki kell tapasztalni, mindenkinek más, de bajt szerintem nem csinálunk, akár így, akár úgy alszunk. A pocaklakó úgy is jelzi, ha valami nem oké.
2009. márc. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!