Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szülés előtti egy hónapban...

Szülés előtti egy hónapban nincs munkaviszonyom, akkor úszott a GYED?

Figyelt kérdés

Határozott idejű szerződésem május 31-ig tart. Július 8-ra vagyok kiírva.


Hogyan oldjam meg, hogy gyed jogosult legyek?


2011. ápr. 29. 13:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát egyrészt tudni kell, hogy meg van-e az a minimum ledolgozott napok száma, ami kell a gyedhez. Regisztráltasd magad sürgősen a munkaügyiben és akkor még nincs veszve a gyed, jogosult leszel rá. Én legalábbis így tudom, védőnő említette.
2011. ápr. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Így van ahogy az előző írta.2 éven belül meg kell lennie a 365 napnak.Ha ez megvan,akkor gyorsan regisztráltasd magad a munkanélkülibe,mert a tgyás,gyed igényléséhez biztosítottnak kell lenned,és ezt vagy munkaszerződéssel vagy ezzel a regisztrációval tudod elérni.
2011. ápr. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen, megvan a 365 nap két éven belül.


A munkaügyibe csak akkor tudok regisztrálni, ha lejárt a szerződésem, ugye?

Szóval június elsején ez lesz az első dolgom, regisztrálok.


Gondolom akkor kapni fogok álláskeresési járadékot. Az más jogosít a gyed-re, ha jól tudom.


Csak még az a kérdés, hogy akkor a fizetésem alapján, vagy az álláskeresésiből számolják a gyed-et?

2011. ápr. 29. 14:05
 4/9 Edit12 ***** válasza:
Gyed-et számolni az igénylést megelőző naptári évből fognak. Viszont igényelni csak a tgyás lejárta után lehet. Sztem neked a béredből fogják, mivel nem csúszol át a jövő évre.
2011. ápr. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
akkor is kapsz csak passziv gyed-nek hivják majd,ha megvannak a napjaid nem kell aggódnod.
2011. máj. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És a passzív GYED összege ugyanannyi?
2011. máj. 1. 20:38
 7/9 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok,igen ugyan annyi.csak nem a munkahelyed lesz a kifietöhely hanem hanem a MÁK.de az szerintem mindegy ki fizet csak fizessen.

baj inkább akkor lesz majd ha rövid idön belül jön a tesó,mert ahoz már nem lesz munkahelyed és arra már nem kapsz majd jól.vagyis gyedet sem ha jol tudom.

de utóbbi az nem a te helyzeted épp,remélem értetted amit irtam.szia

2011. máj. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
kifizetőhely-et akartam irni bocs
2011. máj. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, értettem:) Köszönöm a választ!:)
2011. máj. 2. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!