Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Napi 1 pohár cola sok? A...

Napi 1 pohár cola sok? A férjem aggódik, hogy nem szabad. De úgy kívánom.

Figyelt kérdés
2009. márc. 7. 17:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
szerintem nem, mert én volt olyan, hogy napi 2-2,5litert ittam meg. Ilyenkor ne vond meg magadtól, amit kívánsz. Szerintem igyál nyugodtan, csak ne olyan sokat, mint én:D
2009. márc. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem használ!!! De annyira nem is árt,volt olyan hogy a nődokim mondta hogy igyak meg egy egy pohárral.
2009. márc. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én azt hallottam hogy hasfájós lesz a baba a kólától! De én is szoktam inni,bár csak ha megyünk valahova! Régebben csak azt ittam aztán a cigiröl is leszoktam,de a kóláról már csak nem... :-)
2009. márc. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia, hány hetes vagy? Én is nagyon kívántam a szénsavas üdítőt, de a 25.héttől olyan savat csinált már egy pohár is, hogy inkább nem ittam. Amúgy a cola azért se jó elvileg, mert elvonja a kálciumot a csontokból (biztos hallottál már a colába áztatott tojásról stb.) és a koffein se túl jó. Szerintem a 20.héttől már nem nagyon ajánlott esetleg heti 1-2 pohár, de lehet csak én vagyok túl óvatos:)

Boldog Babavárást! Üdv: 27 hetes kismama

2009. márc. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem sok.Nyugodtan megihatod a napi 1 pohár kólát.Unoka nővérem az egyik terhességénél állandóan kólát ivott mert csak azt bírta meginni.Én mondjuk nem mindennap ittam, hanem ált. 1 héten 1szer vagy 2szer,de akkor mindjuk 1-2 pohárral, max 3om.De akkor már rám szólt a párom higy elég lesz. Jó babavárást! :)
2009. márc. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%

Alapból egészségtelen a kóla, a legegészségtelenebb a szénsavas üdítők közül, de ha te előtte is ittál, és ez nem érdekel, akkor tök mindegy, igyad nyugodtan. Én is néha megkívánom, de a baba miatt inkább lemondok róla. Ha édeset kívánok, akkor inkább iszok narancslevet (pedig az is sűrítmény, de mégiscsak egészségesebb)

Amúgy érdemes beírni keresőbe, pl. youtubon, hogy cola, és megnézni mit ad ki. Ha azokat megnézed, lehet már nem fogod annyira kívánni.

2009. márc. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%
legelső vagyok!!Miért pontoztatok le???
2009. márc. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én meg az utolsó vagyok ( te előtted), engem is lepontoztak, pedig szerintem semmi rosszat nem írtam. De felesleges vele foglalkozni. Én már kezdem megszokni. És ha netán én kérdezek, nem azt nézem, ki hány százalékban ad hasznos válaszokat, mert az úgysem azt mutatja.
2009. márc. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem kifejezetten ajánlotta az orvosom is, és a védőnőm is. Az első 3 hónapot végig hánytam, olyan szinten rosszul voltam, hogy még a hideg víz is kijött belőlem. Aztán a doki bácsim mondta, hogy hűtsek be colát, ha kivettem a hűtőből tegyek bele jégkockát, és kortyonként iszogassam. Bevált! :)
2009. márc. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbben írtatok valami igazságot, ezeket összefoglalnám:


1. A kóla nagyon egészségtelen. Ehhez én fűznék hozzá annyit, hogy a fogaknak rettentően rossz. Egyszer csináltak egy kísérletet, és 24óra alatt egy emberi fog szétmálott egy pohár kólában. (Nem hiába lehet fém tisztítására, fényesítésére használni a kólát...) Ja és napi 2-2.5fél liter kólát inni nagyon-nagyon durva. Én úgy tudom a megengedett mennyiség a koffeintartalma miatt max. 6 átlagméretű pohár.


2. Valóban némelyeknek bejön a hideg kóla hányinger, hányás idején lassan kortyolgatva. De ehhez pedig azt tenném hozzá, hogy a kérdező a 2. trimeszterben van, nem pedig az elsőben! Ergó neki nem KELL kólát innia, hisz nem hányingerrel küzd, hanem csak nagyon kívánja.


3. 1pohár kóla naponta még nem a világ vége, mondjuk egészen addig , amíg az ember nem kávéfüggő mert a kóla meg napi kávé együtt már túl sok koffein lehet egy napra. De nyilván ez is az elfogyasztott mennyiségtől függ.


4. Én magam is szoktam kólát inni. Éveken át alig ittam. A túl sok szénsavastól (egy időben a fantára kattanta rá) nagyon fájni kezdett a hasam. De most ,hogy terhes vagyok (23hetes) egy jó másfél hónapja én is rákaptam, de mindig vigyázok hogy 2, nagyon maximum három átlagos pohárnyi mennyiségtől többet ne igyak. Azért a fogaimat nem akarom törpre tenni.....


Tehát kedves kérdező, napi egy pohár még nem a világ vége, de lehetőleg vigyázz a fogaidra, igyekezz fogat mosni utána, ha teheted. De nagyon vigyázz, hogy ne ess át a ló másik oldalára, tehát ne igyál túl sokat, mert tényleg nem jó nagy mennyiségben. Napi 2litert meg semmiképp ne igyál még véletlenül sem, ha esetleg úgy kívánnád.

2009. márc. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!