Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Idősebb kismamák, vagy anyukák...

Idősebb kismamák, vagy anyukák akik későn szültetek, nem bántátok meg, hogy későn szültetek?

Figyelt kérdés
37 vagyok, és jövőre szeretnénk tesót a kisfiamnak.Igazából már most is jó lenne elkezdeni a dolgot, de gyógyszereket szedek a betegségemre, és ezért várni kell év végéig, hogy egyáltalán el kezdhessük a tesó "gyártást".Félek,hogy kifutok az időből.Tapasztalatokat várok!
2011. máj. 1. 10:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi nem gáz!

Én 30 vagyok és 27 évesen jött össze az első gyerek. Nem terveztük, de ha ez akkor nem így jön össze akkor mostanában vállalnám az elsőt.

Itt ahova költöztünk mindenki 20 évesen vállalt gyereket. De minek??? meg persze mire?!

Szerintem jobb 30 felett mint alig 20 évesen.

Amúgy mivel nekünk így alakult azóta vállaltunk tesót és még szeretnénk egyet kis korkülönbséggel. Igaz így nehezebb, de egybe letudjuk...

30/N

2011. máj. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

38 éves vagyok és a 3ik babám most 4 hónapos és ki tudja lehet h lesz még egy....

szerintem ha érzel magadban elég türelmet hozzá és energiát akkor hajrá .-))))

no meg a család is akarja (tesó férj)

2011. máj. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem gond. De a múltkor borzasztó kellemetlen helyzetbe kerültem, találkoztam az egyik gimis osztálytársammal, aki egy 7 év körüli gyerekkel volt. Örömmel üdvözöltük egymást, nem találkoztunk legalább 28-30 éve, s mondom, de édes a kisunokád. Erre ő, ez nem az unokám, hanem a kislányom. Mit mondjak....égtem rendesen, de ötvenen túl vagyunk már, nekem hasonló korú unokáim vannak.

Szóval nagyon kellemetlen helyzet volt.

2011. máj. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia,

33 évesen vállaltam az első babót. Most vagyok 36 és 3 hét múlva megérkezik a kistesó. Sztem sokkal több a türelmem a 2,5 éves lányommal szemben, mint a körülöttünk élő fiatalabb anyukáknak. (ez csak magamra vonatkozik, mert bizti van fiatal és mégis türelmes anyuka)

Sokat gondolkodtam ezen, mikor megszületett az első babó, hogy mi lett volna ha.. Egyáltalán nem érzem magam "öregnek", sőt..

20-on éves koromban azt csináltam, amit akartam, nem voltam kötve senkihez. Most meg azt csinálom, amit gyerekkoromban is, játszani. :))

HA úgy érzed, hogy elég energiád van és vidáman tudsz hozzá állni, akkor nagy gond nem lehet. Ilyen korban még nem a biológiai kor számít leginkább, sztem.

2011. máj. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha a szervezeted készen áll, és a lelked szenvedélyesen vágyik egy babára, akkor nincs kor, ami késő lenne!

Én 36 múltam, és most várom a harmadikat.

Úgy gondolom, hogy ebben a kérdésben nagyon befolyásol minket a környezetünk, nem merünk a saját érzéseinkre hagyatkozni. Hisz szinte senki sem érzi magát annyinak, amennyi a tényleges kora.

Biztos Te is fiatalosabb vagy, főleg, ha babán jár az eszed.

Befelé figyelj, ne kifelé! Sok sikert!

2011. máj. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én 36 vagyok és mi is most "dolgozunk" a kistesón. A lányom 14 hónapos és első gyerek. Egyébként most hogy már megvan, azt mondom, bárcsak hamarabb lett volna! De így is azt gondolom, hogy 30 évesen szültem volna szívesen, hamarabb nem. Bár az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy 3 évet vártunk rá és ez nem volt betervezve. Dehát ilyen az élet!
2011. máj. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!