Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák akik a 38. hét előtt...

Kismamák akik a 38. hét előtt szültetek, vagy a 38. hétre, nektek összegyűlt a pecsét az egyszeri anyaságihoz?

Figyelt kérdés
Mindenki mást mond erről,hogy mennyi kell,a törvény szerint 4 pecsét,de azt nem írja,hogy csak orvosi vagy a védőnői is számít e.Csak akkor lenne meg nekem a 4,ha végig húznám a 40.hétig,mert csak nst-n pecsétel a doki.
2011. okt. 21. 07:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Aki koràbban szül, annak elég 1 pecsèt is. Èn most 28 hetes vagyok, ès nekem màr 4 pecsètem van. Igaz magándokihoz jàrok.
2011. okt. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom:

- védőnői is számít

- koraszülésnél egy pecsét is elég.

2011. okt. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A védőnői is számít.


És sehol nem kérnek pecsétet! a törvény annyit ír, hogy jelenj meg 4 alkalommal terhesgondozáson, nem azt, hogy gyűjts össze 4 pecsétet!


Nekem egyetlen darab pecsétem sem volt, mégis kaptam igazolást hogy megjelentem (hiszen megjelentem!).


És ha nincsen pecséted és emiatt esetleg nem kapsz igazolást, akkor is könnyű bizonyítani, hogy megjelentél, csak kicsivel több utánajárást igényel.


PL. legalább 4 kötelező uh, és 2 kötelező vizsgálat van (afp, cukorterhelés). Már ha ezeken megjelensz, az is egy terhesgondozáson való megjelenésnek számít.

2011. okt. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnő nem pecsételt soha semmit. Beírta a súlyt, vérnyomást, vizeleteredményt, aztán a doki is beírt ahhoz a sorhoz, és az orvos pecsételte le. Én is magánorvoshoz jártam, már csak ha havi 1 alkalmat nézel, az is 9 pecsét, plusz az utolsó időben 3, majd 2 hetente kellett menni, így kb. 12 pecsét összejött. Anyasági igénylésnél meg vittem a kis könyvet, azt lefénymásolták, ennyi volt.
2011. okt. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

En ugyan 39 hetesen szultem, de csak 28 hetesen kaptam kiskonyvet, mert addig kulfoldon eltunk.

Meg igy is tobb, mint negy pecset lett.

A vedonohoz havonta egyszer mentem es ott olyankor volt korzeti nogyogyasz is, nem tudom, hogy ez mashol hogyan mukodott. Mivel volt fogadott orvosom, ezert a korzeti doki sohasem vizsgalt meg, csak megkerdezte, hogy minden rendben van-e es adott pecsetet. Tole lett 3 pecsetem.

A fogadott orvossal pedig a 36. hetben a korhazban talalkoztam, mivel nst-re kellett jarni es utana fel kellett menni hozza is megmutatni az eredmenyeket. Mivel akkor a korhazban vizsgalt, igy o is adott ott pecsetet, az is beleszamitott.


DE!

Azt tudnod kell, hogy az allamkincstar nem a kiskonyvet, vagy masolatot keri el. Szules utan a korhazban nezik meg a kiskonyvedet, latjak benne a pecsetek szamatol fuggetlenul, hogy mennyi bejegyzes van, jartal-e vedonohoz, vannak-e vizsgalati eredmenyeid a terhessegi kornak megfeleloen.

Ha ezek megvannak, marpedig kb mindenkinek megvannak, akkor kiallitanak egy igazolast, A4-es lapra nyomtatjak es ezt kell az allamkincstarhoz kuldeni. Nem szoktak ezzel szorakozni.


Egyebkent meg ha 36. het elott szuletik a baba, akkor nyilvan az nst hianya miatt kevesebb pecset van, viszont akkor nem is ker annyit az allamkincstar. Csak akkor kell 4, ha 36. het utan szuletik a baba.

2011. okt. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Győrben a kórházban nem adnak semmilyen igazolást. A TB meg lefénymásolta a kiskönyvet és ennyi volt.
2011. okt. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A TB?
2011. okt. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

38. héten szültem, de nekem akkorra betelt a kiskönyvem, nem fért bele több pecsét. :)

Kaptam az orvosomtól, kaptam a védőnőtől, kaptam a diabétesz gondozóban...

Nekem a munkahelyem tb kifizető hely, ők intézték a tgyást, minden nyavalyát és nekem le kellett adni az eredeti kiskönyvet, amit később visszaküldtek.

2011. okt. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
TB? Győrben sokan így hívják az OEP-ET.
2011. okt. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat.Én minden kötelező vizsgálaton ott voltam, csak ezzel a nyomorult orvosi pecséttel molesztál a védőnő,hogy kell 4,de mit csináljak,ha csak most kezdett pecsételni a doki mióta NST-re járok,a többi vizsgálatról csak papírt adtak.Nem volt semmi bajom a terhesség alatt,így nem hívtak csak úgy vissza minden hónapba.Mindenesetre az ambuláns papírokat elteszem bizonyítéknak ha kötekednének.
2011. okt. 21. 14:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!