Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen szempontok alapján...

Milyen szempontok alapján választatok nevet a gyereketeknek?

Figyelt kérdés
Melyiket választottad? Kiváncsi lennék, hogy melyek a leggyakoribbak, legkedveltebbek.
2009. márc. 8. 10:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia.Én aszerint választottam,hogy illik e a vezeték névhez-tehát jól hangzik e?;majd hogy lehessen becézni és azt is megnéztem mi a jelentése-bár ez nem nagyon érdekelt :-)

így lett a fiam Bendegúz Krisztián

ami még tetszik:Alexander;Alexa......majd a kistesónak :-)

2009. márc. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nekünk ha kisfiú Gábor mert az apuka is Gábor, ha kislány nekem a Panna nagyon tetszik, de még nem tudjuk a nemét, kedden remélem megmutatja magát a kis drágánk és nem lessz szégyenlős

Bolgog babavárást,

18 hetes kismama:)

2009. márc. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia! Mi az Olivért választotuk de szóba jött a Martin, Ádám, Ákos is.És persze azt is néztük, hogy menjen a vezeték névhez. Ha lány lett volna a Norina, Olivia tetszik nekem.Én szerintem a név választás a legnehezebb , föleg ha a párod nagyon válogatós :)

30 hetes kismama

2009. márc. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem még azt is figyelembe kell venni,hogy ha felnőtt lesz,hogy fog hangzani a neve. (ha mondjuk utána mondod, hogy néni vagy bácsi) De a legfontosabb tényleg hogy a vezetéknévhez passzoljon. Ne legyen pl. olyan,hogy a vezetéknév cs-re végződik és Csilla legyen az utónév. Túl hosszú vezetéknévhez inkább rövidebb keresztnév illik, és fordítva.

Nekünk nehéz dolgunk van, hármasikreket várunk, elvileg három kislányt. Leona, Norina, Nikol, de ezek még csak nagyon kezdetleges ötletek. Most tudtuk meg, hgoy lányok, és eddig nem is néztünk neveket. Pedig még fiút kell majd...

2009. márc. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hát nekünk a vezetéknév eleve sok sok olyat kilőtt amit szerettem volna és tetszene, így az apjára bíztam:))


Jót választott, igazán illik a fiunkra a neve:)

A mostani bébink nem tudjuk még mi lesz, de neki én választok nevet.

Bár ha lány lesz, a férjem belehal ha nem lehet Csenge:)))

2009. márc. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is hogy tetszik e név hangzása, jelentése, ne legyen tucatnév és menjen a vezetéknévhez és persze a gyerekem is vélhetőleg szívesen viselje majd felnőtt korában is.

32 hetes kismama

2009. márc. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ja igen három lányom van Anett, Nikolett, Hanna és a mostani babám Dominik lesz.

utolsó voltam :)

2009. márc. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
nekünk martin istván lett!istván az apukája után
2009. márc. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
mi is az alpján válogattunk hogy menjen a vezetéknévhez.aztán szinte az utolsó pillanatban döntöttük el,hogy Máté.ha kistesó lány lesz akkor csak 1 név jöhet szóba(még most) a Csenge.
2009. márc. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem már kiskorom óta nagyon tetszik a Martin és most kisfiúnk is lesz a vezetéknévhez is megy a férjemnek a Márk név tetszik és igy nem vesztünk össze lesz Martin Márk:)!
2009. márc. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!