Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » CSAK orvosi javaslatra csináln...

CSAK orvosi javaslatra csinálnak korion boholy/magzatvíz vizsgálatot az Istenhegyi klinikán?

Figyelt kérdés

Tudtok erről valamit? Egyszerűen nem lehet őket felhívni :(

Arra lennék kíváncsi, hogy csak akkor csinálják meg ezeket a vizsgálatokat, ha az orvos javasolja (beutalóval v.mi miatt) vagy én is odamehetek és kifizetve az árát elvégzik a vizsgálatot?

Mennyibe kerülhet?


Köszönöm, ha válaszoltok!


2011. máj. 2. 15:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha a korod indokolja, akkor mindenképp, de mivel nem olcsó náluk, feltételezem, hogy mindenkinek megcsinálják, aki kifizeti.
2011. máj. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Úgy hallottam, 60000 FT. De biztos nem vagyok benne...
2011. máj. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, hogy ilyen gyorsan írtatok!

34 éves vagyok és nagyon (rettenetesen) félek :( Nincs igazán okom rá, de annyi rosszat hallani/olvasni :(

2011. máj. 2. 15:39
 4/15 anonim ***** válasza:

Ott nem tudom, de a Bajcsyban felhívod a genetikát, kérsz 1 időpontot, nem kell beutaló.

Ott megUH-oz egy szupi doki, és ha indokoltnak látja, mert pl. volt a családban vmi gáz, vagy a korod miatt, akkor javasolni fogja, ha pedig nem javasolja, akkor higgy neki, mert 100 éve csinálja ezt!


Ha maszekban megcsináltatod, akkor szerintem horror drága lehet...

2011. máj. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Azt azért nem ártana ám észben tartani, hogy a chorionboholy biopszia vetélést okozhat. Épeszű orvos -és anyuka!- nem kockáztat, ha nincs komoly orvosi javaslat rá.
2011. máj. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
1-2. vagyok. Én is a Bajcsyban voltam és csak dicsérni tudom. Az elsővel is voltam 26 évesen rossz afp miatt, most meg 35 vagyok. Nagyon kicsi a vetélés kockázata.
2011. máj. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A chorionbolyhok a fejlődő méhlepény részeit képezik. A chorionbiopszia során a chorionbolyhokból egy csipetnyi mintát vesznek, hogy a terhesség során abból genetikai vizsgálatot végezzenek. Leggyakrabban azért végzik, hogy a magzat génjeit vagy kromoszómáit egy bizonyos genetikai rendellenességre nézve megvizsgálják. Önnek számos ok miatt ajánlhatják fel ezt a vizsgálatot:

Önnek életkora alapján (35 éves vagy idősebb) fokozott annak a kockázata, hogy gyermeke genetikai rendellenességgel, pl. Down-kórral jöjjön a világra.

Önnek vagy partnerének egy olyan genetikai betegsége ismert, melyet továbbadhatnak születendő gyermeküknek.

Az Ön vagy partnere családjában ismert olyan genetikai betegség, melyet gyermekük is örökölhet.

Egy korábbi terhessége során olyan gyermeke született, aki örökletes betegségben szenved.

A terhességi szűrővizsgálatok során (ultrahang, nyaki bőrredő vizsgálata, vérvizsgálat) az Ön eredménye arra utal, hogy magzatának fokozott az esélye egy esetleges genetikai betegségre.

Kb. 100-ból 1-2 nő esetében következhet be vetélés a beavatkozás következményeként (1%-2%). Nem tudjuk pontosan, hogy ez miért következik be. Ugyanakkor, 100-ból 98-99 terhesség normális úton folytatódik a beavatkozást követően (98%-99%).

2011. máj. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az első Kisbabámnál volt magzatvíz vételem, mert rossz lett az AFP. Tudom, hogy sajnos kockázattal jár :(

A Bajcsy kórházba akkor is mehetek vizsgálatra, ha nem oda tartozom, nem oda járok? Nem küldenek majd el?


Az az igazság, hogy annyira félek, hogy már kezd átesni valami depresszió félébe ez az egész aggódás :(

Tudom, lehet, hogy túl sokat foglalkozom vele, de mi van ha valamilyen megérzés????

:(

Volt ez előtt egy vetélésem, lehet, hogy azért lettem ennyire aggódós, de érzem, hogy belebolondulok :(

2011. máj. 2. 16:04
 9/15 anonim ***** válasza:
Mehetsz nyugodtan. A betegfelvételen 13 óráól lehet jelentkezni, nem kell időpont se, asszem kedd és csütörtök.
2011. máj. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Nagyon szépen köszönöm!

2011. máj. 2. 16:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!