Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire/milyen körülményeknél...

Mennyire/milyen körülményeknél fontos a légzés megfigyelő használata?

Figyelt kérdés
Ti használtok? Győrben hol lehet kölcsönözni?
2009. márc. 9. 10:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha a gyermeked élete a tét, minden körülmények között fontos!

Én használok, és csak ajánlani tudom. A kölcsönzés nem egy nagy összeg, 2500 ft/hó. Ennyi igazán ki lehet bírni, ha megvenni nem tudja az ember. Én legalább fél évig terveztem, de a családban volt gond unokaöcsémmel, és tőlük megkaptuk az akkori, már 11 éves légzésfigyelőt, azt használom.

Én sokkal nyugodtabban alszok és teszek-veszek napközben, hogy tudom, vigyáz "valami" a babámra. A baj abszolut elkerülhető!

Sokan írni fogják, hogy ők is felnőttek néküle, és több gyerekük is felnőtt nélküle, de örüljenek, szerencséjük volt. Nálunk is volt pár riasztás, ami látható ok nélkül történt, tehát a baba valóban ritkán lélegzett, és örülök, hogy erre felhívta a figyelmem a légzésfigyelő.

Győrben a Vadvirág u 15-ben van egy nagyon jó bolt, mi is onnan hoztunk mérleget: [link]

2009. márc. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi szépen! Én is úgy vélem, hogy hasznos dolog, bár fiamnál nem használtam -akkor még nem volt ilyen elterjedt-. De most szeretnék. Viszont venni nem tudunk, esetleg kölcsönözni... Majd még konzultálok védőnővel is.

2009. márc. 9. 10:43
 3/7 anonim ***** válasza:
Igaza van az előttem szólónak. Nekem is az volt az első gondolatom, hogy vajon kell-e hiszen én is felnőttem helyette. DE most, hogy van ez a szerkentyű, sose bocsájtanám meg magamnak hogy nem vettem és megelőzhető lett volna a baj és én mégsem vettem meg. Tehát már nekünk is van, kölcsön kaptunk. Ráadásul 2 helyen is lakunk annyira nem kicsi, hogy az ember hurcolja így szerencsére tegnap kaptunk egy másikat is. A férjem nyűgösködött amikor venni akartam, hogy minek, de mondtam semmi baj nem kell, majd te ülsz a kiságy mellett és szépen nézed reggelig, hogy veszi-e a levegőt a baba. Apukák néha szörnyen fafejűek. Szóval szerintem ezen ne spórolj! Vagy béreljetek, vagy kérdezősködj körbe, vagy vaterán is kapsz használtan.
2009. márc. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bocs nem helyette nőttem fel, hanem nélküle.
2009. márc. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Már mi is megvettük a légzésfigyelőt, mindenesetre engem is megnyugtat a tudat, hogy nem kell még azon is izgulnom éjszaka, hogy lélegzik e csöppség. Azért gondolom majd az elején a légzésfigyelő ellenére is felkelek majd éjjel, hogy minden rendben van-e ? :)

Én megkérdeztem erről a védőnőmet, és ő azt mondta, hogy teljesen felesleges pénzkidobás. Szerintem nincs igaza, és mondtam, hogy ennek ellenére mi használni fogjuk.

Jó ötlet a kölcsönzés is, én majd a digi mérleget akarom kölcsönözni az első pár hónapban, hogy tudjam mennyit szopik. (a védőnőm szerint persze ez is felesleges, ja és a vízhőmérő is)

További szép babavárást!

34 hetes kismami

2009. márc. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én majdnem meghaltam baba koromban, ha az anyu nem alszik olyan éberen, nem veszi észre, hogy nem lélegzem, persze akkor még nem volt légzésfigyelő, így maradtak az ávirrasztott éjszakák. Szóval, ebből okulva én fogok venni vagy kölcsönözni, ez még elválik, egy biztos szerintem nem feleslege pénzkidobás.

2009. márc. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia !


ÉN is már beszereztem egy légzésfigyelőt ,nekem is azt mondták teljesen felesleges.Nekem sajnos a munkatársam kisfia örökre elaludt .Szerintem rosszabb helyre is elmegy az a havi párezer forint.Szerintem érdemes azért megnézned a teszvesz oldalon a légzésfigyelőt én 10-ezerért vettem .Tőkéletes állapotban van.Szép babavárást kívánok neked!!!

2009. márc. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!