Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhességi csíkokra hogyan...

A terhességi csíkokra hogyan hat a szolárium, a szauna?

Figyelt kérdés
2009. márc. 10. 08:59
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

A terhességi csíkok v. striák kötőszöveti gyengeségek. A szolárium az biztos, hogy gyengíti a kötőszövetet, hiába használsz ilyen-olyan krémet, csak ideig-óráig védenek azok (nem egy időpontban:), hanem egy idő után). A szauna pedig jó rá, ha "jól" használod. Pl.: sok folyadékot iszol előtte utána és közben pedig használsz valami luffaszivacsot, hogy vérbőséget okozz és utána hidegebb vizes zuhannyal zuhanyzol le.

Üdv

2009. márc. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%

Én biztosan nem járnék szaunába terhesen.


A szoláriumozásról meg annyit, hogy alapból káros, de terhesen az ember bőre még érzékenyebb, nem egy kismama gyorsabban, könnyebben megégett a szoliban.

2009. márc. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

Szia!


Csak annyit jegyeznék meg, hogy terhesen nem javasolt olyan tevékenységek végzése, mely a szervezet hőmérsékletét túlzottan emeli. Pont a szaunával, meg a szolival szoktak példálódzni... Szerintem nézz utána a neten, biztos lesz pro és kontra vélemény.


Üdv!

2009. márc. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

Nem úgy értette a kérdező, hogy a már meglévő csíkokra hogy hat a szolárium? (tehát mikor már nem terhes).

Ez mondjuk engem is érdekelne..jó csíkos maradtam én is szülés után:((

2009. márc. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Persze a szülés után megmaradt csíkokról beszélek:) már nem szoptatok.
2009. márc. 10. 11:30
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A 3. válaszoló vagyok. Bocsi, akkor félreértettem.

Annak, aki lepontozott, idéznék egy cikkek.(Ezek tények, függetlenül attól, tetszik-e vagy sem...)

"De mi a helyzet a kismamákkal?


Az orvosok többsége nem ajánlja a szaunázást terhes kismamáknak, - még az edzettebbeknek sem -, mert a magasra szökő testhőmérséklet befolyásolhatja a magzat fejlődését. (Nőknek havi ciklus alatt sem ajánlott.) Önmagában a szaunázás "kifejezetten" nem árthat a babának, de a hőhatás és a szervezet fokozott terhelése miatt azt szokták tanácsolni az egyébként rendszeresen szaunázó kismamáknak is, bírják ki azt a néhány hónapot enélkül.


Német szakemberek egy csoportja azonban azt vallja, a szaunázás kifejezetten jó hatással van a várandós nőkre: megóvja a szervezetet a túlzott vízfelhalmozódástól, megelőzve ezzel az un. "terhességi mérgezés" nevű betegséget is. Szerintük legtöbbször könnyebben szülnek azok a nők, akik a terhesség alatt legalább hetente egyszer szaunáztak, és hogy mindez semmilyen káros hatással nincs a magzatra, arra, mondják, Finnország a legjobb példa: a finn kismamák 90% szaunázik rendszeresen várandóssága alatt.


Ha úgy döntünk, az ő példájukat követjük, tartsunk be néhány "további alapvető szabályt". A 16. hétig próbáljunk meg lemondani a szaunáról, utána pedig csak akkor járjunk el, ha előtte is gyakorlott szaunázók voltunk - nem a terhesség a legmegfelelőbb időszak e szokás kialakítására.


A szaunában soha ne feküdjünk hanyatt, csak ülve tartózkodjunk ott, a szokásosnál valamivel rövidebb ideig, 85 fok alatti hőmérsékletben.


A visszeres lábaknak nem használ a hőség, így ha ezzel a problémával küzdünk, illetve a szüléshez közeledve, az utolsó hetekben kerüljük a szaunát, mert a meleg a szülési fájásokat is serkentheti.


[origo]"

2009. márc. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
85%

Biztos valami apuci kedvence plázacica pontozott le....


Aki nem hiszi, hogy terhesen még érzékenyebb az ember bőre, az kérdezze meg az orvosát, meg az is, aki azért lepontoz valakit, mert nem jár szoliba, meg szaunába.


Ez olyan, mint mikor egy bagós "kismama" lepontoz valakit azért, mert nem füstölög, mint a gyárkémény.


Megfigyeltem ezen a weblapon mindig lepontozzák azt, akinek más a véleménye, hiába igaza van. Ergó a válasz hasznosságának eredménye csak azon alapul, hogy kinek milyen válasz tetszik vagy nem tetszik, de nem azon, hogy valóban hasznos/igaz-e.

2009. márc. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Engem is jól lepontoztak, pedig nem írtam semmi olyat amitől akár baja lehetne bárkinkek. És nem is arról írtam, hogy terhesség alatt hogyan hat a szoli. Bizti valami szolárium tulaj volt...eddig sem jártam, ezután sem fogok (pedig plázacica jellegeket mutatok néha:P).

Mindegy, végül is aki józan paraszti ésszel olvassal a válaszokat, azok ki tudják szűrni a nekik hasznos válaszokat.


Kedves kérdező, elnézésed, hogy itt fejtettem ki a véleményem. Amúgy tartom magam az első válaszomhoz. NO SZOLI!!! :)

2009. márc. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!