Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A szolarium milyen hatassal...

A szolarium milyen hatassal van a terhessegre?

Figyelt kérdés
ha kb. a teherbesesem +/- 2heteben voltam szoliban, nagy baj? mi hatassal lehet a babara? gondolok a sugarzasra.
2009. júl. 19. 15:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Reméljük nincs semmi baj!

De igazából nem ajánlják, mert alhasi vérbőséget okozhat.

Én is sokat jártam szoliba, de amikor már terveztük a babát nem mentem, kicsit féltem tőle. Most már 21 hetes kismama vagyok és nagyon boldog így hófehéren is.

Boldog Babavárást!

2009. júl. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem a sugárzás a legfőbb baj, hanem az, hogy felmelegítheti a magzatvizet és így vetélést is okozhat. Azért legközelebb kerüld az ilyesmit.

Hány hetes vagy?

2009. júl. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Maga a "sugar" semmilyen veszellyel nem jar, mert az a bör felszinet erinti, viszont a meleg emelheti az alaptesthömersekletet, amire ugyanugy reagal a tested mint pl a lazra ez artalmas lehet a babanak. A verböseget nemtudom, de elkepzelhetönek tartom.
2009. júl. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én nagy szolis voltam a terhesség előtt, de amióta babát várunk nem járok szoliba, mert utána néztem és a szoliban is ki van függesztve, hogy milyen káros hatásai vannak egy kismamára nézve szolinak. A szolárium ultraibolya A (UV-A) sugarakat tartalmaz - ami a természetes napfényben is megtalálható -, csak sokkal magasabb arányban.Az ultraibolya sugarak csökkentik a rendelkezésre álló folsav mennyiségét a szervezetben, ami a magzat fejlődéséhez elengedhetetlen. A vélemények nagyon megoszlanak, de én úgy voltam vele, hogy a legfontosabb most a gyermekem egészsége és kit érdekel most, hogy nem vagyok olyan szép barna mint azelőtt. Majd lehetek barna szülés után is, ezt a kis időt meg ki lehet bírni, főleg ha babymről van szó. Jó babavárást.
2009. júl. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!