Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire hat ki a babára, ha...

Mennyire hat ki a babára, ha fogamzásgátló szedése közben estem teherbe?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Novynette fogamzásgátló mellett estem teherbe, a megfoganástól kezdve még végig szedtem a hónapra előírt tablettát és akkor derült ki, hogy babát várok. Szerintetek mennyire árthat a babának? Sok esély van maradandó károsodásra?
2011. máj. 9. 09:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Elvileg nincs a babára hatással, mert a mai fogamzásgátlók úgy lettek kifejlesztve, hogy egy esetleges terhességere ne legyenek negatív hatással. De attól is függ, hogy "rendes" fogamzásgátlót szedsz-e, vagy olyan szert, aminek van fogamzásgátló hatása is (pl Diane).


Tisztelt Dr. Hamvas Ferenc!


Van egy engem sokat foglalkoztató kérdés, amire nem találok választ.

Marvelon nevű fogamzásgátlót szedek tavaly augusztus óta. Elsősorban nem fogamzásgátlás miatt szedem, hanem a rendszertelen menstruációmat beállította fixen 29 naposra.

Amikor a 21. szemet is elfogyasztom, ez vasárnapra esik, csütörtökön mindig megjön a menstruációm. Párommal szoktunk együtt lenni a kimaradó 3 napban is védekezés nélkül. Nem játszom orosz rulettet, mert akkor sem lenne semmi baj, ha esetleg teherbe esnék. A kérdésem ehhez kapcsolódik.

Ha ilyenkor teherbe esnék, akkor gondolom jelentkezne a menstruációm és nem vennék észre semmit a dologból legalábbis egy darabig és szedném tovább a tablettákat. Érheti-e a magzatot káros hatás a fogamzásgátló hatása miatt? Természetesen ha teherbe esnék a legjobbat szeretném a gyermekemnek.

Köszönettel: Ila



tovább Dr. Hamvas Ferenc adatlapjára



Bizonyos szerek szedése során, amit fogamzásgátlóként szed nagyon sok nő, sajnos elképzelhető károsodás, de a legtöbb készítmény, így a Marvelon esetében nem kedves Ila! Ennek ellenére én úgy gondolom, hogy manapság egy terhességnek nem egy véletlen találat, hanem tudatos felkészülés eredményeként kell létrejönnie. Ne kísértsék a szerencséjüket! Szeretettel üdvözli Hamvas Ferenc

2011. máj. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ!
2011. máj. 9. 10:14
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Bocs, de én is Novynette-et szedek ezért lenne egy kérdésem.

Te mindíg is ezt szedted, vagy akkor váltottál át rá, mikor a Mercilon hiánycikk lett és a Novynette a helyettesítője?

Köszi!

2011. máj. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én eleve a Novynette-el kezdtem, nekem az orvosom ezt írta fel, mert szerinte ez a leghatásosabb...hát úgylátszik mégse a legbiztosabb...
2011. máj. 13. 08:13
 5/5 anonim ***** válasza:

És mit mond az orvosod? Hogy történhetett?

Mármint, nem voltál beteg (hasmenés, hányás vagy hasonlók), mert állítólag akkor valóban nem tuti egyik sem.

Bocs a sok kérdezgetésért, csak én is ezt szedem.

Amúgy azért örülsz a bébinek? Elnézést, nem szeretnék tolakodó lenni, ne válaszolj erre, ha nem akarsz. :)

2011. máj. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!