Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen érzés a keményedés?...

Milyen érzés a keményedés? Össze vagyok zavarodva teljesen.

Figyelt kérdés

Múlt héten a nőgyógyász megkérdezte, hogy milyen gyakran tapasztalok keményedést. Azt válaszoltam, hogy nem tudom, erre nekem esett, hogy mi az, hogy nem tudom, ezt nekem kell érezni. Egyszerűen nem tudom, hogy milyen érzés. Érzek én mindenféle dolgokat, de egyszerűen fogalmam nincs, hogy konkrétan milyen érzés. Néha úgy érzem, hogy kinyomja oldalra a kis testét, vagy néha olyan az egész hasam, mintha egy nagy lufi lenne. Néhány hete érzek egy furcsa dolgot időnként, de naponta többször is. Olyan feszítő érzés és mintha hirtelen légszomjam lenne és a szívem is olyan nehezen dobban. Viszont egy cseppet sem fájdalmas, csak talán kellemetlen picit. Ez a keményedés? A keményedés egyébként méhösszehúzódás? Vagy ez az érzés csak a babától van és ráfekszik valamimre, pl. egy ütőérre?

Tapasztalt anyukák, felvilágosítanátok?

Köszönöm szépen!


Ui: Látszik, hogy az orvos körzetis és nem magán, mert akkor lecseszés helyett szépen elmagyarázta volna nekem, hogy mit is kell olyankor érezni.


2011. máj. 9. 15:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Megkeményedik és feszít a hasad, mintha tele lenne vízzel kb
2011. máj. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Egészen jól leírtad az érzést, és igen, ezt nevezik keményedésnek. Amúgy ki is tudod tapintani, amikor ezt érzed, olyan a hasad, mint a kő.
2011. máj. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%
feszít,és mint ha bizseregne.én csak utolso 2 hétben éreztem.
2011. máj. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem olyan volt, mint a neve, vagyis kemény lett a hasam, szinte egy tömb az egész, és húzott lefelé. Általában addig tartott, amíg le nem pihentem kicsit, és miután abbahagytam a melót nem is jelentkezett, csak ha elfáradtam valami miatt. Valószínű ezért kérdezte a doki, hogy nem-e akarsz táppénzre menni. Egyébként nem biztos, hogy a magán doki elmagyarázta volna, és hogy mindenk "körzetis" lecsesz. :-)
2011. máj. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kedves második! Írtad, hogy jól leírtam, de melyikre gondolsz? A légszomjas tünetemre? Akkor ez lenne a keményedés? Milyen gyakoriság az, ami még elmegy? A hétvégén volt olyan, hogy egy órán belül többször is éreztem ezt a dolgot. Arra most nem emlékszem, hogy nagyon keményt volt-e a hasam, inkább a szorító érzés a torkomban, ami kellemetlen számomra olyankor.
2011. máj. 9. 15:26
 6/12 A kérdező kommentje:

15.22-es. Teljesen igazad van. Nem akartam általánosítani, csak olyan kellemetlen tapasztalatot szereztem múlt héten, annyira megviselt. Ok nélkül nagyon durvák voltak velem a rendelésen, szinte sírva mentem haza akkor.


Első babámat várom és nagyon rosszul esett, hogy olyan durván nekem esett az orvos, amiért nem tudom, hogy éreztem-e már haskeményedést.


Úgy éreztem, hogyha magán orvoshoz mentem volna és külön fizetek, kedvesebbek lettek volna hozzám. Nem kell nekem nyalni a fenekem, nem igénylem, viszont nem is érdemlem a lekezelő hangnemet, csak azért mert merészelek elmenni egy nőgyógyászati rendelésre és igénybe venni az orvos idejét.

Igaz ez nem ide tartozik, csak meg akartam magyarázni, hogy miért estem általánosításba.

2011. máj. 9. 15:33
 7/12 anonim ***** válasza:
hány éves vagy?????
2011. máj. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hány hetes vagy? Én kb 20. héttől érzek keményedést.


26 hkm

2011. máj. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia! Tavaly szültem és ugyan így jártam, mint Te! Én sem tudtam mi az, amikor a doki kérdezte... :) Rá se ránts és kitartás!

Ahogy előttem szólók írták... Megváltozik a pocakod "halmazállapota" külső tapintásra és feszítő érzés kíséri, mint ha egy nagy kosár labda lenne, ami 100%-osan fel van fújva -olyasmihoz tudnám hasonlítani.

2011. máj. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ui.16.04-hez.

Erre nekem anno azt mondta, hogy csak a terhesség végén elfogadott a keményedés (nálam hamar volt), mert nyílhat tőle a méhszáj. Elvileg ez már egy kifelé készül a baba - össze húzódnak a spec. izmok miatt.

De ne ijedj meg, sok nőnek van ilyen és minden jó lesz még is!

2011. máj. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!