Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10 hetes terhes vok, és...

10 hetes terhes vok, és letört az egyik fogam. Pár nap múlva megyek fogorvoshoz, mit tud ilyenkor csinálni?

Figyelt kérdés
Azt tudom,hogy a helyi érzéstelenítő nem árt pl ha húzni kell, de mi a helyzet a töméssel, gyökérkezeléssel? Azt lehet terhesen? Mert rtg-ezni nem szabad úgy tudom.
2011. máj. 11. 10:46
 1/8 anonim ***** válasza:
ha szükséges, lehet röntgenezni is, gondolj csak egy autóbalesetre, de nyilván, ha nem létszükség, akkor megpróbálják kikerülni. Tömni, gyökérkezelni is lehet terhesség alatt, injekcióból is van olyan, amit kaphatsz, csak szólj, hogy babát vársz.
2011. máj. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Pont ugyanazt csinálja, mint ha nem lennél terhes. :) De ez inkább fogászati kérdés. Attól függ mit csinál, hogy mennyi tört le, milyen állapotban van a fogad. De a rtg-en kívül bármit lehet. :)
2011. máj. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia,


Én 15 hetes terhes vagyok és ma 2 órára megyek fogorvoshoz, mert nekem is letört a fogam, amint visszaérek elmondom mi volt :)

2011. máj. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi, várom :).

Nekem elég nagy darab tört le, és még emellé van 1-2 lyukas fogam.

Tudom, ha muszáj a rtg (baleset) akkor lehet, de nekem ez nem olyan sürgős, fájni nem fáj (még) szerencsére..

2011. máj. 11. 11:43
 5/8 anonim ***** válasza:

szia!!22hetes vagyok és nekem is volt 2nagyon durván letört fogam.persze el is mentem fogorvoshoz 8hetesen,de akkor azt mondta kezelést csak a 2.trimeszterben fog csinálni(gondolom az érzéstelenítő miatt).és vissza is mentem a 2.trimiben.múlt héten húzta ki a két letört fogat,vagyis gyökeret mert már annyira le voltak törve.Úgyhogy elmehetsz a dokihoz megmutatni,rákérdezel mit javasol!amúgy én kaptam injekciós érzéstelenítést és nem fájt amikor kihúzta!de lehet a tiédet még meg lehet menteni,attól függ mennyire van letörve.

szóval fel a fejjel és kérdezz rá mindenképp!!


22hkm

2011. máj. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
15hetes terhes vagyok,és 2hete megfájdult a fogam,elmentem ügyeletre elkezdték a gyökérkezelést,majd még kétszer voltam (ma utoljára).Szóval a gyökérkezeléssel sincs semmi probléma! Még egyszer kell mennem az egyik fogamat betömni!
2011. máj. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A fogorvosnál minden rendben volt, én most nem kaptam érzéstelenítést, mert nem volt érzékeny a letört fog, szépen felépítette, talált még egy pici lyukat az egyik fogon, a jövő héten megyek vissza hozzá, azt mondta, h nyugodtan kérhetek érzéstelenítést, m nincs hatással a babára!

Ne izgulj minden rendben lesz :)

2011. máj. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az első 12 hétben semmilyen érzéstelenítőt nem kaphatsz, mert még nem alakult ki teljesen a placenta, mi szűri a "mérgeket". A második trimeszterben már adható.
2011. máj. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!