Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 37. hetes kismama vagyok....

37. hetes kismama vagyok. Nagyon fáj a fogam és semmiféleképpen nem merek elmenni fogorvoshoz. Valaki segítsen, hogy mit tudok vele csinálni fogorvos nélkül? Már tettem rá szegfűszeget is. Van itthon Benuron fájdalomcsillapítóm.

Figyelt kérdés
2011. jan. 7. 04:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Segítenék én ha tudnék, de úgyis fogorvos lesz a vége csak az nem mindegy mennyi szenvedés után.
2011. jan. 7. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kamillás öblögetés lehúzhatja a gyulladást.

De azt tudd, hogy ezzel csak az időt húzod, előbb-utóbb újra be fog durranni a fogad, mennyivel lesz jobb mondjuk szülés közben, vagy pár napos bébi mellett újra meg újra szenvedni?

Gondolj arra, hogy most van egy csúnya gyulladás a szervezetedben, gennyesedik a fogad, a bacik ott keringenek a véredben, és eljutnak a babádhoz is. Nagy bajt persze valószínűleg nem okoznak, de akkor is, minek kockáztatni? Ráadásul ha Te szenvedsz, a babád is szenved...

Úgyhogy szedd össze a bátorságodat, aztán irány holnap a fogorvos!!! (Ha már mindjárt anyuka leszel, akkor nőjjél is fel!) ;)

2011. jan. 7. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hidd el, jobb most túlesni rajta, mint amikor meglesz a pici. Nem fogsz belehalni a fogorvostól. A szülés sokkal rosszabb lesz. Ha kell, adj szurit, nem is érzed majd.
2011. jan. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Ha fogorvoshoz megyek akkor foghúzás lesz belőle tuti.Abban reménykedem,hogy szülés után jobb lesz és akkor már gyógyszert is szedhetek rá.kb.1 hónapja voltam és nagyon rossz élményem volt az orvos szó szerint kínzott.
2011. jan. 7. 17:01
 5/6 anonim ***** válasza:
Igaza van az előttem szólóknak, csak az idődet húzod, ha elromlott egy fog, arra hiába fogsz tudni gyógyszert szedni, pláne, ha szoptatsz majd, akkor ugyanúgy nem szedhetsz be semmit!!! Menj el a fogorvoshoz, bírd ki, eddig senki nem halt bele. A szülés tényleg rosszabb lesz! :) Nekem a terhesség alatt tökéletesen rendben voltak a fogaim, jártam rendszeresen szűrésre. Aztán minden előzmény nélkül, szülés után 6 héttel úgy megfájdult a fogam, napokig szenvedtem, de persze ideig-óráig múlt csak el a fájdalom. Fogorvoshoz mentem - és hidd el, pici baba mellől sokkal nehezebb elmenni és sorban állni, várakozni -, megállapította, hogy egy régesrég tömött fogam a tömés alatt kezdett el romlani. Gyökérkezelésem volt, 3x kellett visszamennem, 3 héten keresztül. A szüléssel felszabaduló hormonok nagyon gyakran okozhatnak fogínybetegségeket, úgyhogy ne hidd, hogy utána jobb lesz, csak még rosszabb. Menj el a fogorvoshoz, és tudd le a szükséges rosszat még szülés előtt!!!
2011. jan. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Terhesen nem fogják kihúzni a fogamat szóval akárhogy szeretnék elmenni akkor sem fognak semmit csinálni.A kérdésem az volt,hogy valaki tud-e abban segíteni,hogy otthoni kezeléssel mit tudnék vele csinálni?
2011. jan. 8. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!