Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Folsavat nem késő már szedni?

Folsavat nem késő már szedni?

Figyelt kérdés

szaisztok ma vagyok 4+3:)))még nagyon picike...hétfőn lett 2 csíkos a teszt....


folsavat még soha nem szedtem, viszont garvidát igen:)))


Most már mindenhol azt hallom, olvasom, hogy kell szedni a gravida mellé is...eddíg sajnos itt Pestmegyében nem tudtam beszerezni, állítólag egyik patikában sincs, hiánycikk lett:((


Soha nem is szedtem még a folsvat.Vasárnap estére sikerült 1 dobozzal beszerzenm egyik ismerűőstől:))Nem késő elkezdeni?az nem csak akkor hat, ha már hetekkel, vagy 1-2 hónappal fogantatás előtt már szedném???


2009. márc. 11. 13:10
 1/9 A kérdező kommentje:
5 hetes korára szinte inden fontos kialakul már neki, nem???
2009. márc. 11. 13:13
 2/9 anonim ***** válasza:
53%

Nem a folsav az folyamatosan szükséges. a sejtosztódásban segít. De sok sok más vitamin is tartalmaz folsavat vagy multi vitaminok. söt sok ételben mint gabonapehely stb van.

èn is most kérdeztem rá a gyerekorvos sógoromra és ö mondta el hogy a sejtosztódáshoz kell, ezért szükséges a terheseknek többet szedni. de megmutatta a gabona pelyhemet hogy abban is van. Szóval nem késö kezdd el szedni, de nem lesz semmi bajotok ha eddig nem szedtél de normálisan étkeztél. Pl citrus féle gyümölcsökben elég sok van. Aztán meg a nagyanyád sem szedett folsavat.

2009. márc. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem még nem késő! Én 5 hetesen voltam először dokinál és akkor ő mondta, hogy szedjek! Azért nézz szét és válassz szerintem valami jó kis terhesvitamint is. Akár az magában is elég lehet, mert abban a vitaminok mellett van folsav is!
2009. márc. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

írtam hog yszedem a gravidát!


de abban csak 0,8 van, holott Czeizel kötelezővé tenné a kismamáknak a napi 4mg folsavat

2009. márc. 11. 13:23
 5/9 anonim ***** válasza:
13.16-os vagyok! Bocsi, kicsit melléolvashattam! :) Én nem ismerem a gravidiát, de ha úgy látod, hogy kevés, akkor szedj mellé! Mikor mész dokihoz? Csak mert tőle is megkérdezheted, hogy ő mit javasol!
2009. márc. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem késő, persze!

Nem csak az idegrendszer kialakulásához kell egyébként, hanem a vérképzéshez is. Én a Gravidán kívül napi 1 3mg-os folsavtablettát szedek...

Gratulálok!! :)

2009. márc. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%
Szia!En femibiont szedek es abban benne van a folsav.A 3.honap utan pedig a femibion 800-at javasolta az orvos es itt a megszokott vitamin tabletta mellett van egy extra folsav tabletta is!Szerintem nem kesö elkezdened szedni!Boldog babavarast kivanok neked!16 hetes kismami
2009. márc. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha Czeizel-re akarsz hallgatni akkor miért nem az Elevitet szeded?
2009. márc. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Czeizel nem az Elevitet javasolja! És amellé is kell még plusz folsav. Nagyon jól írja, hallotta a kérdező. Igaz, jobb lett volna, ha már hamarabb el kezded szedni, mert sokat segít, hogy ne alakuljon ki a velőcsőzáródás és nyitott gerinc problémák, de azért volt annyi a gravidában is. Szerintem kezd el nyugodtan szedni, legalább a 3. hónapig. És a femibion800-ban a másik tabletta omega3 (DHA) kapszula, nem folsav! A folsav a vitaminttablettában van, és nem a kapszulában.
2009. márc. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!