Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig kell szedni a Magne...

Meddig kell szedni a Magne B6-ot és a folsavat? Igaz hogy nem lehet a terhesség végéig? 15 hkm

Figyelt kérdés
2011. okt. 25. 10:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

a folsavat az első 13 hétben kellene szedni

a magnéziumot az utolsó 3 -4 hétben már nem kellene.


egész terhesség alatt multivitamint és vasat kellene.

2011. okt. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jó mert én még mindkettőt szedem, sajnos ilyen Elevit féléket nem tudok szedni, mivel rosszul vagyok tőle/tőlük. De bajunk a babával nem lesz ha még mindig szedem a folsavat is ugye?
2011. okt. 25. 10:23
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia, csatlakozom az előttem szólóhoz. Viszont! Gravidát szedtem, mert az Elevittől én is rosszul voltam. A Gravidát is csak úgy, hogy étkezés után fél órával vettem be. Ebben az esetben nem voltam ki a vitamintól.
2011. okt. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szedtem folsavat, most két hete írta fel a dokim. olyat írt, ami vas-folsav egyben. Azt mondta ezt végig kell szedni innentől kezdve. Ha végig lehet szedni, nem gondolom hogy bajt okozna. Mellette Elevitet szedek, én a gravidától voltam rosszul. Magne B6-ot csak akkor kell szedni, ha szükséges, de azt is bármikor lehet. Én csak akkor veszem be, ha nagyon keménynek érzem a pocakom, kb 1-2 hetente egyet. Üdv: 14 hetes kismama
2011. okt. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
a magnéziumot a 36.-37. héten szokták javasolni a dokik hogy hagyd el, hogy érezd a méh tevékenységet, a gyenge jósló fájásokat. A folsav az érdekes kérdés. Nagyon megoszlik.Én mindkét terhességemnél magzatvédő vitamint szedtem, nem külön folsavat. Az első terhességnél 36. hétig szedtem, nem lett nagy a babám. 3120 gramm. A második terhességnél abbahagytam a vitamin szedését 26 hetesen, akkor fogyott el. utána meg rengeteg gyümölcsöt ettem. Még nem tudom mekkora lesz, még van 2 hetem.
2011. okt. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szerencsém van mert imádom a zöldségeket és gyümölcsöket, szóval eszek én mindenféle vitamint rendesen, tehát ha nem muszáj nem szedek terhesvitamint. A védőnőm is mondta, ha tudom valamilyen szinten pótolni a vitaminbevitelt nem kell feltétlen szedjem. Egyébként régen nem voltak ilyen vitaminok és mégis egészséges babák születtek ezt nem értem. Persze a baba érdekében bármit, de annak semmi értelme, ha beveszem a vitamint és fél óra, óra múlva meg kijön. :(
2011. okt. 25. 12:49
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A Hipp Natalt szokták még javasolni annak aki nem bírja a bogyókat. Én is ezt iszom, nekem bevált :)

13 hetes

2011. okt. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!