Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fontos baba mérleget venni/has...

Fontos baba mérleget venni/használni?

Figyelt kérdés
Ez az egy, amit még nem vettem meg, most mégis dilemmázok, vegye-ne vegyek.....? Ha igen, melyik a legjobb?
2011. máj. 14. 14:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen mindegy, hogy milyen, lényeg, hogy ugyanazzal legyen mérve a baba, mert lehetnek eltérések a méréseben különböző mérlegek használatával.

Mi nem vettünk, kölcsönöztünk. Kauciót kellett fizetni, amit ugye visszakaptunk a végén, meg havonta egy ezres volt a bérlés.

Most is ezt fogjuk tenni.


Ja annyi, hogy digitális mérleg volt, szerintem azt könnyebb használni.

2011. máj. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi is béreltük, de már nagyon bánom, hogy nem vettünk egyet, mert sokáig használtuk a szoptatás ellenőrzésére.
2011. máj. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi 3 hónapig kölcsönöztük, szintén havi 1000-esért. Olyan régi tologatós volt, meg is dícsért minket a védônô, hogy "az a legjobb", de azért elég szenvedés volt használni.
2011. máj. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én úgy gondoltam, hogy nem, és semmiképp nem akartam mérni, hogy mennyit eszik, mert abból kb. csak behülyíteni tudnám magamat. Ezt továbbra is így gondolom.

DE! Jött a gyerekorvos és első kérdése az volt, hogy mennyiket eszik. És miért nem mérem. Nem baj, de akkor vigyem hetente a védőnőhöz mérni. Ahol aztán ruhástul mérték és vmennyit levontak kb. És ekko még nagyon nem mindegy hogy épp volt-e kaki, 5 dkg-val vastagabb ruha vagy nem. Szóval nem volt elég a hízás. Mint utólag kiderült, fiam lassan, de egyenletesen hízott. Minden rendben volt, de okoztak jónéhány izgulós alkalmat.

Végül kaptunk kölcsön mérleget.

Köv. gyereknél lesz mérleg, de hetente egyszer én fogom itthon mérni meztelenül, azonos időpontban. Ha van egyenletes gyarapodás, akkor már nem fogom hagyni, hogy telebeszéljék a fejemet.

2011. máj. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A védőnőnél és otthon is mást mértek a mérlegek. Pedig hasonlóak voltak. Volt, hogy fél kiló eltérést is mutatott a miénk. Úgyhogy én nem szenvedtem vele többet, csak a védőnőnél méredzkedtünk. Így nem idegesítettem magam. Nekünk felesleges volt így végül.
2011. máj. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem fontos otthonra babamérleg!

Miért? mert a védőnőkhöz nálunk eleinte hetente kell vinni a babát,ott megmérik. Akik otthon méregetik a gyerkőcöt,azok rendszerint megijednek,ha evés után nem annyit mérnek,amit szoktak,vagy ha "nem hízik" egy nap semmit a baba. Feleslegesen félnek,hogy baj van a babájukkal. Én senkinek nem tanácsolom. Meg aztán ha veszel,akkor úgy is sem tudod évekig használni!

Én egyik gyereknél sem vettem,elég volt hogy láttam,hetente,majd havonta hízik a gyerkőc,tudtam,hogy egészséges.


Üdv:2gyermekes,22 hkm.

2011. máj. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is az útólsó válaszolóhoz hasonlóan csak a védőnőnél mértem őket.6 hónapig kizárólag anyatejesek voltak és szemmel láthatóan gyarapodtak,elégedettek voltak,tehát nem is kellett izgulni ezen gyakorlatlan anyukaként sem.Csak és kizárólag akkor szereztem volna be,ha koraszülött, pici,netán beteges babáim lettek volna.Szerintem ne vegyél csak ha tényleg kell!További jó babavárást!Egy két és fél éves és egy hat hónapos kisfiúk anyukája
2011. máj. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem veszek mérleget, csak majd ha esetleg szükség lesz rá.

2011. máj. 14. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!