Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg nem szabad fürdetőfoly...

Tényleg nem szabad fürdetőfolyadékokat ill. testápolókat (természetesen babának való dolgokra gondolok), babaolajat használni az első 3-4 hétben? (a baba fürdetéséhez)

Figyelt kérdés
Azt hallottam,hogy a gyermekorvos fog felírni valami fürdető krémet.
2009. okt. 12. 18:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, jól hallotad. Persze van aki használ, de én pl 3-4 hónapos koráig a gyógyszertárit használtam.

Egy az, hogy nem koszos az a baba, nem kellenek neki olyan vegyszerek. És amúgy is érzékeny még a bőrük. A gyógyszertári is azért kell, mert a tiszta víz kiszárítaná a bőrüket.

2009. okt. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2009. okt. 12. 18:50
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem javallt, bár szerintem tovább, mint az első 3-4 hét.Én még egy évesen is csak a gyógyszetári fürdetővel fürdettem, sima vízben.
2009. okt. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi 10 évesen is a gyógyszertárit használjuk, olyan érzékeny a bőre :(
2009. okt. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
egy éves korig nem ajánlott a kommersz bbolti, inkább a gyógyszertári. a sok illat és egyéb anyagnak köszönhetően irritálhatja, száríthatja a bőrét!
2009. okt. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia! Valóban az orvos ír fel gyógyszertári fürdetőkrémet, de recept nélkül is lehet venni csak úgy egy kicsit több.

Az én babám 4 hetes, és nekünk egyáltalán nem vállt be a gyógyszertári fürdetőkrém pedig próbáltuk mindenhogy,vízben feloldani vagy egyből a bőrére kenni... 3 hét után is hámlott a bőre, gyógyszertári olajjal is kentem fürdés után de nem használt. A popsikrémet meg például egyáltalán nem mossa le a fürdetőkrém, és a haja is olyan összeragadtnak tűnt, nem tisztának. A gyerekorvos a BABE termékeket ajánlotta amit 3 napos kortól lehet használni, szinezék, tartósitószer és illatmentes. Mi 3 hetes kortól használjuk, és 2-3 nap múlva már nem hámlott a babám bőre és nagyon szép lett, és tisztának is érződik fürdés után. Lehet hogy nem lesznek úgy koszosak mint mi, de pl a bukás igenis befolyik a tokája alá, vagy egyéb hajlatokba, csakúgy mint a kaki pisi, és van hogy megizzad a kis feje, haja, úgyhogy nemelég a sima viz.

Persze mindenkinek más válik be!

Jó babázást

2009. okt. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én külföldön élek, itt nincs gyógyszertári fürdetők, így nagyon sokan bolti szereket használnak az első napoktól kezdve. Jelentem, hogy élnek a babák és egészségesek, nem kevésbé, mint máshol. :-)

Én speciel úgy csináltam, hogy az első néhány hétben csak olivaolajat raktam a fürdető vízbe (mivel haj nélkül született a babám, így az sem tapadt összet tőle). A gyermekorvos javasolta, így egyáltalán nem száradt, nem hámlott a bőre még szülés után sem és nem kellett semmivel sem pluszban krémezni, olajozni. Utána kezdtem vegyesen használni az olajat a bolti fürdetővel, majd amikor már volt haja (ami nem volt éppen szép, ha olaj került rá), akkor elhagytam az olajat és csak a fürdető maradt.

A második babámat úgy néz ki, hogy Magyarországon szülöm, de ez a megoldás nálunk annyira bevált, hogy akkor sem tervezem másképp.

2009. okt. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!