Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak a jobb bokám vizesedik,...

Csak a jobb bokám vizesedik, ez normális?

Figyelt kérdés

Ráadásul annyira fáj a lábfejem, ha sokat mászkálok, nem bírok ráállni, ha pihentetem kicsit jobb lesz, de akkor is fáj, ha hozzáérek. Valakinek hasonló tapasztalat?

29 h.


2011. máj. 16. 00:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Egy oldali láb-vizesedés és fokozódó fájdalom trombózis jele lehet! Ne mozogj!, feküdj le, pocold fel a lábad. Hívd fel az ügyeletet (vagy a mentôket) és mond el nekik a panaszod. Legfeljebb nem az, de ha az, akkor életveszélyes, úgyhogy ez esetben jobb félni.
2011. máj. 16. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Tényleg nem játék! Menj orvoshoz! Nerem pont a dokim hivta fel erre a figyelmemet, mert megkérdezte, hogy mindkét lábam egyformán dagad-e. Én pedig meglepődtem, hogy van olyen is, hogy nem egyforma a kettő. Akkor magyarázta el milyen veszélyes lehet, hogyha nem dagad mindkét láb, hisz akkor már nemcsak a terhesség velejárójáról van szó, hanem bizony ér probléma. Szóval nem megijeszteni akarlak, de menj orvoshoz!

30 hkm

2011. máj. 16. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi, köszi, megyek :(
2011. máj. 16. 08:00
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem a jobb bokám egyszer kibicsaklott. Azóta dagad. Most, hogy terhes vagyok és múlt héten volt pár melegebb nap, megint észrevettem, még nem olyan vészesen, de már érezhető és látható volt.


Azért keresd fel az orvosod! Biztosan minden rendben lesz.

2011. máj. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ne menj sehová! Hívd fel a dokit. Ha tényleg trombózis, nem szabad mozogni (tényleg max. WC), mert leszakadhat egy vérrög és embóliát okozhat...

De remélhetőleg nem az, hanem pl. ízületi gyulladás. Jobbulást!

2011. máj. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Állítólag ínhüvely gyulladás-szerencsére nem trombózis. :)Csak azt nem tudom mitől, amikor alig mozgok :p
2011. máj. 16. 17:18
 7/10 anonim ***** válasza:

Na jól van, örülök! :) vigasztaljon, hogy ez a jobbik.

Nem tartod vmi hülye pózban a bokádat megfeszítve, mondjuk keresztben? De a terhességi hormonoktól is simán csinál furcsaságokat az ember szervezete - pl. nem csak a medence lazul el (készülôdvén a nagy napra), hanem a térd- és bokaszalagok is. Azért vmi lightos torna nem árt, kell a baba és a vénáid oxigénellátásának.

2011. máj. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azért annak ellenére, hogy írtátok milyen veszélyes, jól hülyének néztek. Állt fölöttem valami drnő karba tett kézzel, és lassan tagoltan kérdezte, tudom-e hogy terhesség alatt normális a lábdagadás. Elmagyaráztam neki, hogy nem unalomból jöttem be, na akkor nagy kegyesen levett vért. Komolyan mondom, nem lennének gyerekeim, inkább a halált választanám, mint egy fél napot az ügyeleten.

2011. máj. 17. 08:27
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát elég bunkó volt! Normális, ha mindkettő egyformán dagad...

Rémes, hogy mik vannak!

2011. máj. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Remélem, most már tudja :)Mielőtt még meghalna valaki miatta
2011. máj. 18. 06:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!