Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem dolgozhat éjszaka,...

Miért nem dolgozhat éjszaka, aki terhes?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy miban ártanék a babámnak, ha éjszakás lennék, éjszakásban 6-8is meló, 8 óra üldögélés, és 4-6ig meló (ápolónő vagyok,viszont nappalosba 12óra rohans, szóval szerintem kevesaebb megterhelést okozna, viszont azt hallottam nem javasolják. Miért?
2009. márc. 14. 13:07
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Mert a normális életet élő emberek éjjel alszanak,nekem ezt mondta a nőgyógyász.Meg a vizsgálatok miatt is,hogy ne fáradtan menj pl. vérvételre.
2009. márc. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
1 felnőtt szervezet már rá van állva a nappalok és éjszakák váltakozására.Pihentető alvás szempontjából az a jó,ha vki éjfél előtt elalszik.Ha most ráállsz arra,hogy éjjel felvagy nappal hiába alszol az nem olaj pihentető.A nyugodt alvás közben a szervezet méregtelenítő,építő,sejtmegújító munkát is végez.A női testenk épp elég + munka a baba fejlődéséhez biztosítani mindent.
2009. márc. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
96%

Én is egészségügyben dolgoztam, én minden műszakomat elcseréltem éjszakásra mert az elején rosszul voltam és estére jobban lettem. Persze nem ment sokáig mert kiírattam magam. Ha eü.ben dolgozol akkor tudhatod hogy a nappali alvás nem nagyon pótolja az éjszakait. Én csak a rosszullétek miatt választottam az éjszakai műszakot, de jobbnak láttam később ha egyáltalán nem dolgozom.

36 hetes kismama

2009. márc. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
96%

[link]


A Munkatörvény könyve tartalmaz a kismamák munkajogi védelmére vonatkozó rendelkezéseket. A kismamákat terhességük megállapításától a gyerkőc egy éves koráig éjszakai munkára beosztani nem lehet. A munkáltató akkor sem sértheti meg ezt a szabályt ha Te kéred.

2009. márc. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom milyen osztályon dolgozol,de már rég táppénzen a helyed.Én is ápolónő vagyok,még nem voltam orvosnál de már tudtam,hogy terhes vagyok,mindennap rettegés volt.Szerintem megerőltető.A fürdetésről nem is beszélve.És a külömböző fertőzések,bacilusok.Én akkor éjszakai műszakban alig tudtam ébren maradni,fáradt voltam mindig.Lehet,hogy te könnyebb osztályon vagy,de az éjszakai műszak megterhelő lehet most a számodra.
2009. márc. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Amúgy traumatológián, 22 űágy---műtétes részleg (aszeptikus), és még nem biztos, hogy van pocaklakó, de szerintem van, remélem----nemsokára kiderül.....
2009. márc. 14. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!