Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan aki akkor ment...

Van itt olyan aki akkor ment először nőgyógyászhoz mikor már terhes volt, előtte soha? Letolta a doki?

Figyelt kérdés
2011. máj. 22. 13:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Előtte 1x voltam dokinál, mert volt egy vetélésem.Nem tolt le.Utána akkor mentem, mikor megint terhes lettem, mondtam, hogy eddig 1x voltam dokinál, nem tolt le:)Mondjuk 24 voltam mikor férjhez mentem, addig nem éltem nemi életet, szóval nem is lett volna túl sok értelme, ha elmegyek.

De szerintem tuti nem fog letolni a doki:)

2011. máj. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősöm volt így, ráadásul kiskorú volt a lány. Anyukájával ment be, a lány bugyival feküdt fel a vizsgálóasztalra, utána meg úgy imádkozta le róla az anyja. A dokinak végül sikerült megvizsgálnia,aztán jött a válasz a dokitól, hogy itt baba van!!! Letolni nem tolta annyira le, de volt egy -két keresetlen szava, mondata: Miért nem ment előbb mikor szexuális életet elkezdte? Miért nem figyelt oda Anyuka jobban? Miért nem mentek orvoshoz mikor folyása lett( gombás fertőzés is volt)?


Azóta a lánynak 2 gyereke van, egy 18 hónapos és egy 7 hónapos, ráadásul a nyáron lesz csak 18 éves!

2011. máj. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én 19 évesen mentem először dokihoz és pont azért, hogy bizonyítsa a terhességem. Nem szólt egy szót sem, csak megnyugtatott, hogy semmi rossz nem fog történni. Nagyon kedves volt, pedig sztk-s orvos nem magán.
2011. máj. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én 10 hetes terhesen mentem életemben először nődokihoz- nagykorúként (kórházi szakrendelésre). Nem tolt le,rá se kérdezett hogy ez hanyadik alkalom-na,nem mintha bármi köze lett volna hozzá :)


Üdv:2gyermekes,23h.km.

2011. máj. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Tudom nem szép dolog de én most mentem először a terhességem alatt.Az orvos ezzel nem foglalkozott csak elvégezte a vizsgálatot.Nem kérdezte mikor voltam utoljára vagy voltam-e egyáltalán.

23 éves,34hetes kismama

2011. máj. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tőlem sem kérdezte, hogy mikor voltam először és hányszor, csak, hogy mikor volt rákszűrésem. De én ezt nem értem. Tényleg, ha valaki szexuális életet él, akkor annyit igazán megtehet, hogy évente egyszer elmegy szűrésre. És a fogamzásgátlót ki írta fel azoknak akik huszonévesen mentek először nődokihoz?
2011. máj. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát én nem tudom,helyes-e ez a dolog,hogy nem voltatok nőgyógyásznál. Én 16-17 évesen elmentem csak úgy,anyukámmal, megnézetni,hogy minden rendben van-e. 18 éves koromtól minden évben rákszűrésre! Attól,hogy nem éltem korán szexuális életet, más baja is lehet valakinek. Aztán az ember gondol ugye a fogamzásgátlásra is, akkor is el kell menni orvoshoz. Én most 36 hetes kismama vagyok, kislányt várok. Biztos,h időben el fogom vinni majd nőgyógyászhoz, ha abban a korban lesz, és nem a szexuális élet elkezdése miatt,hanem hogy felvilágosítsa egy szakember arról,hogy mikre figyeljen oda,milyen betegségek fenyegethetik nő létére.
2011. máj. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Csak a rákszűrés miatt nem tartom helyesnek! Ha terhes lesz és kiderült,hogy baj van, a baba élete is veszélybe kerül, sőt a legtöbb esetben el is kell venni! Jobb ezen előtte túlesni. És sosem értettem,hogy miért nem lehet évente egy kb. 5 perces vizsgálatot megejteni!
2011. máj. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
36%

Ilyen példában nem felelőtlenség: Én nem éltem szexuális életet,míg a jelenlegi párommal nem találkoztam (19 voltam). Fogamzásgátlót sem szedtem,a nőgyógyászati vizsgálattól pedig én idegenkedtem. Közös döntéssel lett hamar baba,kb.4 hónappal azután,hogy összejöttünk a párommal,mentem 10 hetes terhesen életemben először nőgyógyászhoz.



Üdv:2 gyermekes,23 heteske

2011. máj. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!