Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen az a gyógyszeres tágítás?

Milyen az a gyógyszeres tágítás?

Figyelt kérdés
Hallottam a gyógyszeres tágításról abortusz előtt, de injekciósról is. A kettő ugyanaz? Az injekciós hogy történik? A méhszájba adják, vagy infúzión keresztül? Melyik a legkíméletesebb tágítási módszer?
2011. máj. 23. 19:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Gyógyszeres és infúziós együtt van. A terhesség 3. hónapja után, ha már a magzat túl nagy sima befelyezésre, mert ez csak halott magzat esetén lehet. A tablettát a méhszájba heleyzik és adott időben fájást keltenek infúzióval, olyan mint a szülésindítás. Ebben a korban lévő élő magzatot viszont a méhűrbe befecskendezett anyaggal ölnek el és után a szülés az előbbihez hasonló. Viszon 12. hét vége előtt normál abortusz van, ilyen nincs. Akkor laminária pálcikával tágítanak vagy hegar-sorral.
2011. máj. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 kisnita ***** válasza:

A gyógyszeres tágítás az a zselé, ugyan az mint amit szülésindításkor adnak. Ez arra van, hogy felpuhítsa a méhszájat és segítse a tágulást. Előtte kitörölnek odalent jóddal, feltesznek olyan "szerszámot" mint rákszűrésnél és egy műanyag fecskendővel szétfeszítik a méhszájat és bele nyomják a folyadékot, ez odabent kocsonyás anyaggá változik. Jó erős fájásokat csinált nekem, bár én szülésindítás céljából kaptam nem abortusz miatt szerencsére...

A sógornőmnek injekciót adtak mikor abortusza volt. Azt mondta olyan volt mintha megjött volna neki. Utána volt még egy vizsgálat és délután haza is mehetett. Arra nem emlékszem, hogy említette volna, hogy hova kapta, de szerintem nem a méhszájba. Ezt úgy tudom kis terhességnél alkalmazzák.

2011. máj. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A gyógyszer lehet zselé vagy tabletta, kórháza válogatja melyiket használja. Mind a kettő prosztaglandint tartalmaz, ami fellazítja a méhszáj szerkezetét és a fájáskeltővel/méhösszehúzóval kontrakciókat produkálnak, ami elősegíti a tágulást. A terhesség első pár hetében lehetséges az abortusztabletta bevétele vagy a már beágyazódott (de még jelentős fejlődésnek nem indult) petezsák tartalmát leszívják.
2011. máj. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem. Nem tudom nálam pontosan melyiket fogják alkalmazni, gyógyszeres tágításról volt szó, ez pár nap múlva kiderül, hogy melyik lesz. Köszönöm a válaszokat!
2011. máj. 23. 20:19
 5/5 A kérdező kommentje:
Végül laminária volt, ma volt a műtét de már haza is engedtek az este.
2011. máj. 25. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!