Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mely élelmiszerek okozhatják...

Mely élelmiszerek okozhatják a gyomorsav képződést?

Figyelt kérdés
34 hetes vagyok és már pár hete érzem, hogy nagyon mar a hasam. Valamikor esténként eszek epret vagy szőlőt, és akkor éjszaka nem tudok aludni a savtól. Miket kell még elkerülnöm? És mit tehetek ellene?
2011. máj. 25. 14:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem a szénsavas ásványvíz az amiről biztosan tudom, hogy gyomorsavat csinál egyből.

Én kiwit eszem, ahogy érzem, hogy ég a gyomrom. Legalább 2-t. Kb. 5 perc és semmi bajom!

Próbáld ki :)

2011. máj. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azt mondják gyümölcsöt nem nagyon jó estére enni. Az eper a magjai miatt puffaszt is. Szerintem gyümölcsöt napközben, étkezések között egyél, estére meg csak könnyű ételeket. Kefirt, vagy tejet. Vajas kenyeret sonkával stb. A lencse, bab, borsó, sárgaborsó mind savasak. Nekem még a héjában főtt krumpli is bevált pici olajjal vagy vajjal csurgatva, kefirrel.
2011. máj. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sajnos mindenkinél más.

Figyeld, hogy mit eszel, és mikor érzed magad rosszul utána. Ebből derül ki...

De ha a szőlő és az eper baj, akkor a paradicsom, paprika se lesz jó (nálam is volt vele gond) valószínűleg.

Próbálgass, és ne túl nagy mennyiséget egyszerre.

Jó babavárást!

2011. máj. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Paradicsom! Nekem előtte soha nem volt bajom tőle, de 6-7 hetesen szorulással küzdöttem. Mondták,hogy igyak valami rostos gyümölcs vagy zöldséglevet. Ittam két deci parilevet, mert egyébként is szeretem. Nekem lett olyan gyomorsavam,hogy ilyen még sose volt. Ittam rá tejet jobb lett. De azóta kerülöm!
2011. máj. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem a fehér kenyértől, a paprikás ételektől, és bármitől,amiben són kívül más fűszer is van.

Lehet placebo, nekem az alma segít, ha nincs, egy deci langyos tej.

2011. máj. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!