Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hova kell mennem elintézni az...

Hova kell mennem elintézni az apaságot nyilatkozatot? Mennyi idő alatt tudom elintézni?

Figyelt kérdés
23 hetes kismama
2011. máj. 25. 18:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Az anya lakhelye szerint illetékes önkormányzathoz kell menni, mindkettőtöknek jelen kell lenni és kb fél óra. A kiskönyvedet ne felejtsd el vinni.
2011. máj. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Helyi jegyzőtől kell igazolást kérned, hogy nincs bejegyzett élettársi viszonyod, utána ezzel a papírral az anyakövvezetőhöz (apukával együtt) és ott kell tennie apasági nyilatkozatot. Formaság az egész, kb. 2x10 perc.
2011. máj. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: van olyan város, ahol az önkormányzaton az anyakönyvvezető is meg tudja nézni, hogy van-e bejegyzett élettársi viszonyod, akkor a jegyző nem kell. Nekem itt nálunk kellett, mert a rendszer még nem mőködött (2 hónapja).
2011. máj. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Pont tegnap voltunk. Kell vinni egy igazolást az orvostól a szülés várható időpontjáról, a terheskönyvet, és a jogerős végzést a válásomról. Lehet, hogy ez önkormányzatonként változik?
2011. máj. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A lakhely szerinti önkormányzatnál lehet intézni a szülés időpontja előtt kb. 1-2 hónappal.

Szükséges hozzá: -Igazolás (az orvostól a terhességről, ő tudni fogja, ha mondod hogy apaságihoz kell)

- Születési anyakönyvi kivonat, ( anya, apa) ha esetleg elvált vagy akkor a házassági anyakönyvi kivonat is kell amibe be van jegyezve a válás.

- Személyi, lakcímkártya

-mindkét szülőnek ott kell lenni és kb 15 perc alatt megvan.

2011. máj. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nálunk nem kellett egyszer sem a születési anyakönyvi kivonat. Utóljára 2 éve csináltunk nyilatkozatot,akkor még csak az orvosi igazolás kellett,meg a személyes okmányok (lakcímkártya,személyigazolvány).


Üdv:2gyermekes,24 heteske

2011. máj. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!:)
2011. máj. 25. 19:43
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem kellett egy hajadoni igazolás az okmányirodából, egy igazolás a közjegyzőtől, hogy nem szerepelek az élettársi kapcsolatok jegyzékében illetve az orvostól egy papír. Ezekkel kellett bemennem apával együtt a kerületi gyámügyhöz, ott nyilatkoztunk és eldöntöttük a gyermekünk vezetéknevét, kb 30 perc volt és úgy 5 hónapja történt a 23. Kerületben. Mindenképpen nézd meg a kerületed, településed honlapján vagy hívd fel őket!
2011. máj. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
És akinek ideiglenes lakcíme van, az is az állandó lakhelyre menjen intézni? Mert az tök gáz, hogy 15 perc miatt kocsikázzak 100km-t terhesen, dög melegben:-((
2011. máj. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bocs, engem is érint a téma: ingyenes az ügyintézés?
2011. máj. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!