Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért gondolják azt sokan, h...

Miért gondolják azt sokan, h terhesség alatt bármiféle vérzés normális? Hogy tudnak a gyk előtt ülni halál nyugodtan, mikor véreznek?

Figyelt kérdés
2011. máj. 26. 13:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Kisebb vérezgetés barnázgatás normális is lehet a terhesség bizonyos szakaszaiban -de nyilván ezt is orvos hivatott eldönteni,hogy oké vagy nem oké.

A nagyobb vérzésnél én sem értem miért ülnek itt és miért itt kérdeznek,de talán mert félnek a dokitól,a vizsgálattól,vagy attól hogy baj van tényleg.

Sőt,szinte biztos vagyok benne,hogy sokan meg attól félnek,hogy amitől ők annyira megijednek amiatt a doki röhögve elküldi őket...

Hát szerintem ezért.

Én első terhességemmel azonnal ügyeletre rohantam a nemvárt napján,mert véreztem (tudtam h terhes vagyok mert + tesztek voltak és éreztem is)erre elhajtottak hogy mi a francnak megyek ha menstruálok.

Azóta 2 éves a lányom,szerencsére úgy döntött hogy velünk marad orvosi segítség nélkül is.

2011. máj. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Az oké, h lehet, h nincs baj.. de ha van?? A gyerek élete múlhat rajta!! Pláne a 2.-3. trimeszterben, amikor már tudnának segíteni, ha időben bemegy valaki!
2011. máj. 26. 13:23
 3/17 A kérdező kommentje:
Én nemtom, de engen 6 ökörrel se tudnának a gyik előtt tartani ilyen esetben.
2011. máj. 26. 13:24
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Kismértékű vérzés (rózsaszínes-pirosas) még belefér.

Nekem is volt az 1. babával, dokihoz mentem is, megnézett és azt mondta h nyugi, nincs gond, valószínű egy kis ér megpattanhatott; terhesség alatt ugyanis sokkal vérdúsabb minden.

Sötétebb vérzés, barnázás, főleg fájdalom már jelezhet bajt. De tapasztalatom szerint, aki ilyen tmában ír be, sosem haláli nyugodt.....

2011. máj. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Nekem meg pont azt mondták, h a piros vér a gáz. De valőszínűleg inkább mindkettő.

Engem nem lehetne megnyugtatni itt semmivel, mert lehet, h nincs gáz, de inkább menjek be 1oox feleslegesen, mint egyszer későn. A vérzés pedig általában bajt jelent azért.

2011. máj. 26. 13:29
 6/17 anonim ***** válasza:
Pont az ilyen oldalak miatt gondolják, ahová bárki bármit beírhat. "én is véreztem, semmi bajom nem volt", na igen, de ez a ritkább. Ha már felmerül, hogy kérdést ír ki róla, akkor biztos sejti, hogy mégse teljesen normális az...Csakhogy várja a megnyugtató szavakat, amit sokszor meg is kap. Pedig csak a telefont kéne felemelni és felhívni a kezelőorvost. Igen, ritkán normál esetben is előfordul, de akkor is oda kell figyelni és szakembernek eldönteni, mi a kóros.
2011. máj. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
13:35 egyetértek. Ez a túlzott nyugtatás elég káros lehet. Attól, h neki nem lett baja, a másik nőnek lehet. Ezt én sem értettem soha.
2011. máj. 26. 13:37
 8/17 A kérdező kommentje:

Jaigen és a másik: holnap úgyis megyek orvoshoz.


És ha addigra már késő lesz?? Ezt se értem... komolyan gondolják ezek a nők???

2011. máj. 26. 13:41
 9/17 anonim ***** válasza:
És akkor miért is a kérdése? :)
2011. máj. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nekem volt a terhesség elején barnás vérzésem, rohantam az orvoshoz. Amikor legközelebb megint volt, nem mentem, felhívtam, megnyugtatott. Később, 16.hét körül pisilés után megtöröltem magam, véres lett a papír. Rohantam, kiderült, hogy minden rendben, valószínűleg egy ér pattant meg. Nemrég megint volt ugyanilyen (nyilván nem folyt belőlem a vér, csak amikor megtöröltem magam, akkor volt olyan a papír), akkor sem mentem már be. Azóta is minden rendben van. Bár, nem is írtam ki ide....
2011. máj. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!