Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ujj- és kézfejzsibbadásra...

Haramia kérdése:

Ujj- és kézfejzsibbadásra ajánlanátok ötleteket amiktől jobb lehet? Korábban csak este volt, de mostmár napközben is, folyamatosan zsibbad a bal kézfejem, nagyon rossz érzés, néha már fáj. 34+5 hkm

Figyelt kérdés
2011. máj. 27. 20:39
 1/9 anonim ***** válasza:

sajnos jó ötlet nincsen. nekem ez volt az első jele a toxémiámnak, azaz a vizesedésnek. hidd el ami volt a világon kipróbáltam, orvostól orvosig jártam, de semmi. végül 32+5 napra császár lett a vége.


a fájdalmat tudod csökkenteni, azaz nekem sikerült, igaz költséges mert napi 3 calcium sandozt ittam meg. ezt heteken keresztül, egy belgyógyász ismerős tanácsára. a fájdalom, görcsösség kiszünt, de a zsibbadás megmaradt. ráadásul nekem 18hétől kezdődött a zsibbadás és 24 hetesen már non-stop zsibbadtak és fájtak az újjaim.


szóval csak azt írhatom kitartás, még van öt heted, aztán még egy hónap és elmúlik....nagyon rossz én még öltözni sem tudtam, a férjem segített olykor.

2011. máj. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ja, és nekem mindekttő kezem zsibbabdt.
2011. máj. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem is a rengeteg víztől volt. Csak azzal tudlak "vigasztalni", hogy nekem a 19. héten kezdődött és a végére konkrétan elviselhetetlen volt, már egy gombot sem tudtam begombolni. Amúyg én is toxémiás lettem, de a 38. hétig húztam.


Nekem egy nagyon-nagyon kicsit segítetta torna, kézkörzés

de igazából csak a császár után múlt el.

2011. máj. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 23 hetesen kezdődött, 38+4-re szültem, nem lettem toxémiás, én csupán csak a melegtől vizesedtem be annyira hogy a sok víz nyomott valami ideget. Mindkét kezem az első 3 ujjam zsibbadt. Nekem semmi sem vált be rá, de megszületett a gyerkőc, és szerintem már aznap este nem zsibbadt. Kitartást:)
2011. máj. 28. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszi a válaszokat! szerencsére a vérnyomásom okés, meg nem is vizesedek, úgyhogy ez akkor a meleg lesz és a túlnyomás (néha már egy pezsgősüvegnek érzem magam, ami mindjárt kidurran :)) remélem azért sokkal rosszabb már nem lesz és akkor ezt az öt hetet fél lábon is kibírom, végülis megéri az tuti :) Köszi még egyszer a segítségetek és jó babázást mindenkinek!
2011. máj. 28. 08:57
 6/9 anonim ***** válasza:

első vagyok.


azt írtad nem vizesedsz. mennyit híztál? mert ugye én a 32 hét alatt 25 kilót, nekem a víz nyomta a kéz ideget...de nálad nem lehet hogy inkább a gerincből indul ki? bár ezt cáfolta az én dokim mondván a baba nem tud ott ideget nyomni...más doki meg mást mondott.


jobbulást és kitartást :)

2011. máj. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
...eddig hét és fél kilót, erre mondta a dokim is, hogy biztos nem vizesedéstől van, meg megnyomogatta a lábam is. Valamitől azonban sajnos mégis :( bár most váltott, éjjel egész elviselhető és nappal lett nagyon rossz...
2011. máj. 29. 11:04
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát akkor tényleg nem valószínű hogy a víztől van. van doki aki mint írtam azt mondja a baba nyom ideget. rosszul írtam, a dokim is ezt mondta, ám a belgyógyászunk mondta hogy ez nem valószínű, ott nincs ezért felelős ideg.

amit még én esténként alkalmaztam az a jégzselé. bekentem a kezemet vele, aztán belenyomtam egy tál hideg vízbe...pár percig jó volt, de nekem már az is sokat számított. én sokat sírtam a végén már emiatt, elviselhetetlen volt, még a kanalat se tudtam megfogni.


kitartás neked, örülök hogy azért neked nem olyan súlyos mint nekem. sajnos erre nincsen gyógymód. én neurológián is voltam emiatt,nagyon rosszak voltak mindkét kezem reflexei, idegi vizsgálatai, de ugye a kismamákkal nem mernek semmit sem csinálni.

2011. máj. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a biztató szavakat, ezt a jégzselés dolgot kipróbálom mindenképp...aztán meg jobb híján akkor tűrök, azt hiszem még így is szerencsésnek mondhatom magam mert a tipikus "kismamabetegségek" nagy része elkerült (kopkopkop). Köszi még egyszer, szép napot!
2011. máj. 29. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!