Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7,69-es terhelés utáni vércuko...

7,69-es terhelés utáni vércukor-eredménnyel szerintetek mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Van itt valaki, akinek ennyi volt az eredménye?
2011. máj. 29. 13:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Diétára mert ez az érték terhességi cukorbetegséget jelez...
2011. máj. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, ezt tudom.

De hány grammos diétát szoktak előírni ilyen eredményre? 150, 175 vagy 225 grammost? Milyen gyakran kell menni vv-re? Itthon is kell mérni? Szülés után meddig kell tartani a diétát?

2011. máj. 30. 09:20
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez az érték egy órával utáni vagy két órával utáni????? Nem mindegy.........
2011. máj. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Két órával utáni, nem is tudtam, hogy 1 órásat is szoktak nézni. Az éhgyomri 5,2 lett.
2011. máj. 30. 10:27
 5/8 anonim ***** válasza:
Általában 180 g-ra kövik be először a diétát, ez alá csak akkor mennek, ha inzulin mellett is tovább emelkedik.
2011. máj. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

180 g kellett nekem tartani

mérni kellett napi 2 szer és írni miket eszem.

szinte havi szinten megnézték a cukromat úgy, hogy otthon meg kellett reggeliznem és pont egy órával le kellett vetetnem a vért.

szülés után 6 héttel vagy szoptatás után kell ellenőrizni, úgyan így terheléssesel.

szoptatás alatt a napi 6 szori kaját kell tartani, de kicsivel többet lehet enni ezt a diabetologús hölgy mondta.

Reggeli: 30 gr,

T:25 gr

E: 50 gr

U:20 gr

v:30 gr

UV:25 gr


nekem így volt.


de gondolom kell menned diabetológiára.

2011. máj. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem 8,1-es cukrom volt, 160g-os diétára fogtak. A diétát kellett tartanom, magamnak mértem a cukromat, nem volt több terheléses vizsgálat. A dietetikus azt mondta, hogy szülés után még 6 hétig tartani kell a diétát. 11-kor szültem, a kórházban az ebédet még a szülőszobán kaptam meg, vmi CH-bomba volt :) Kérdeztem ott az orvost, meg a szülésznőt is, hogy kell-e tartani tovább a diétát, azt mondták, már felesleges. A férjemmel bevitettem a kórházba a vércukor mérőmet, és szülés után már tényleg rendben volt a cukrom.
2011. máj. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7.6 lett nekem is és 180g-os diétára fogtak !!3 hete diétázom és annyira nem gáz csak az eső1-2nap volt szar!!Én nagyon gyorsan belejöttem!!Jó mert igazán nem leszel éhes mert kb 3 óránként eszel és így nincs is időd megéhezni!!elsőre1 hét múlva ellenőrizték jó lett az eredményem így most 2 hét múlva kell mennem!Nekem itthon nem kellet mérnem!
2011. máj. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!