Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma voltam terheléses vércukor...

Ma voltam terheléses vércukor vizsgálaton. Normális, hogy éhgyomorra nem vettek vért csak terhelés után?

Figyelt kérdés
Odamentem éhgyomorra, mert úgy tudtam, hogy éhgyomrit is csinálnak, erre közölte a laboros nő, hogy csak a vizeletet kell leadni, egyek (zsömle+tej) és 1 óra múlva jöjjek vissza vérvételre.Szerintetek ez így rendben lesz?
2008. ápr. 3. 10:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia! Nem tudom, de szerintem a terhelésesnek az a lényege, hogy megnézik az éhgyomrit, meg a terhelt értéket is. Nálunk így van, bár itt a cukoroldatos, 2 órás terhelést végzik. Kérdezz azért utána legalább a védőnőtől, vagy a dokitól!

Remélem, nem kell megismételned a vizsgálatot! :-)

Minden jót!

2008. ápr. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem is jelezd a dokidnak,hogy így történt veled,mert elvileg az a lényege ahogy írtátok,hogy kell egy éhgyomri és rá nálunk 2 órárta megnézika terheléses eredményt.Hisz az éhgyomri érték is fontos.

2008. ápr. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az előző hozzászólókhoz csatlakozom én is. Mifelénk van éhgyomori vérvétel, majd még óránként vesznek vért (1, 2 3 és 4 óra múlva)
2008. ápr. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia. Nekem tegnap csinálták ezt a vérvételt, és pont az a lényege, hogy az elsőt éhgyomorra, a másodikat pedig a terhelés után kell csinálni. Itt (Salgótarján) az a szokás, hogy cukros vizet itatnak és rá két órára leveszik a következőt.

Abból ahogy Neked csinálták nem tudom mit tudnak megállapítani. Mivel akarják összehasonlítani?

Üdv, 25 hetes kismami

2008. ápr. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Két különböző vérvételről beszéltek. Az egyik a vércukorterheléses, amit ha jól emlékszem 16-18 hét körül vesznek le. Ott van éhgyomri vérvétel, majd a cukrosoldat után pár órával újra vesznek vért. A másikat valamikor a 3. trimeszterben veszik le, oda eleve úgy kellett menni, hogy vérvétel előtt 1 órával ettél zsömlét és egy pohár tejet v. kefírt. És ott nem vesznek éhgyomorra vért. Bocsi, hogy nem emlékszem a pontos hetekre, pedig csak 3 hónapja szültem...:-)
2008. ápr. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
2. válaszoló vagyok,akkor most az a kérdés hány hetes vagy?
2008. ápr. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

én is így tudom , ahogy az előttem író. Nálunk a terheléses cukrovizsgálaton (24.hetesen) van éhgyomri vérvétel, de ez a cukros italosra (75 gr cukor+víz) vonatkozik és utána szintén 2 óra múlva vérvétel.

Na meg van a másik a zsömlés és az előtt lehet enni. Nálunk így van.

Nekem kicsit magas lett a cukorterheléses vérvétel (8.1) és diétáznom kell. És amikor megyek tesztebédre, ami abból áll, hogy edbédelnem kell egy meghatározott listából kiválasztott ebédet, akkor én is ehetek előtte reggelit. Délben kell itthon megennem és 1 óra múlva vesznek vért. Szerintem a zsömlés ilyen elven működik, nem kell éhgyomorra vért venni, mert a lényege az hogy ha megeszi a zsömlét+ megissza a tejet, akkor 1 óra múlva mennyi lesz a cukor a vérében. Ennyi.

Minden rendben lesz. Sok sikert.

32 hetes kismama

2008. ápr. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ! Azt hiszem inkább felhívom majd a dokimat.

Egyébként 25 hetes vagyok. Azt a doki ráírta a papírra, hogy tej+zsömlés vizsgálatot kér, de az nem volt rajta egyértelműen, hogy éhgyomri kell-e. Én úgy gondoltam, hogy kell, mert eddig mindenhol úgy hallottam, hogy vesznek vért éhgyomorra is.

2008. ápr. 3. 11:45
 9/12 anonim ***** válasza:
2.válaszoló ismét,ha 25 hetes vagy,akkor kell éhgyomri,ez kiderült,a legjobb ha megemlíted az orvosodnak,hogy így és így történt,mi legyen.
2008. ápr. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

szia! :) szóval nekem mind a kettőt megcsinálták, a tej+zsöminél is vettek vért éhgyomorra, aztán rá 1 órára vettek megint. ezt a vizsgálatot szokták kérni a doki és amennyiben ez magasabb, akkor küldenek a terhelésesre (cukorszirupos), ahol szintén először éhgyomor, utána pedig 60 és 120 perc elteltével vesznek megint vért. sajnos nekem kicsit magas lett, diétáznom kell.

alapból is nézik a teljes vérképnél a cukrot egyébként.

a dokid meg tudja mondani, hogy mit kért pontosan.

üdv

2008. ápr. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!