Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig engedik túlhordani?

Meddig engedik túlhordani?

Figyelt kérdés
Mikor indították meg a szülést, meddig hagyták túlhordani? Tapasztalata van valakinek arról, hogy a Örs vezér téri dokik meddig engedik túlhordani?
2011. máj. 31. 11:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy az Örs vezér téri dokik meddig hagyják, de Én úgy tudom, hogy max. 2 hétig lehet túlhordani, azaz a betöltött 42.héten kötelező a császár ha más választás nincs!
2011. máj. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

10-14 nap ha nincs baj.

De ez orvos függö, általában ha magán dokid van akkor az megszüleszt amikor ügyeletes és kevés a munkákja azon az éjszakán.

nálunk úgy volt hogy 10 nap után beküldtek a korházban, ott egy lassu indítás lett volna ami akár 4 napig is eltart és ha addig nem szülök meg akkor császár. de mikor bemnetem a vizsgálattol beindult a szülés, így semmit nem kaptam.

2011. máj. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Addig engedik túlhordani, amíg te nem engeded a szülésindítást, feltéve, hogy a babóca rendben van odabenn. Nem a doki dönt, hanem az anya, erre van jogszabály, főleg, mert a szülésindítás nagyon veszélyes (a WHO, vagyis az egészségügyi világszervezet kifejezetten ellenjavallja, hacsak nincs a babának problémája, pl. túl kevés magzatvíz, rossz lepényi áramlás, ilyesmi). Tőlünk nyugatra ezt be is tartják, az USA-ban pedig (ezt közvetlenül a párom szülészeti tankönyvéből tudom, mert ő New Yorkban végezte az eü. fősulit) a 42. hétig még csak nst-re sem kell sűrűn menni, csak heti egyszer. Mégsincs náluk több probléma, sőt, kevesebb van.
2011. máj. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem. Igaziból kicsit aggódom, mert a 30. hét óta 3-as a lepényem. Csütörtökön töltjük a 40. hetet, és nem szeretném, ha bármi baja is lenne a babámnak, mert mondjuk az orvos nem indítja meg időben. Persze azt sem szeretném, ha indítani kéne, a legjobb az lenne, ha a héten magától megindulna.
2011. máj. 31. 12:32
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk 14 nap a max amit engednek de csak akkor,ha minden rendeben van a babával és a mamával is de az első válaszolót helyesbíteném:a végén sem kötelező a császár,csak megindítják a szülést.Én most vagyok 41+4 napos és én is félek egy kicsit az indított szüléstől(pedig második baba,igaz,az első jött magától),nagyon remélem,hogy még ebben a pár napban megindul magától.Mondjuk nekünk eddig minden NST,labor és amnioszkópia teljesen tankönyvi eredményű de persze már naponta járunk vizsgálatokra.

Az Örs-ről sajnos nem tudok konkrétumot.

2011. máj. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kistarcsan azt mondtak max 6nap.nekem minden rendben volt.viszont tulhordtam.5napon befektettek.este kaptam prostint.ez egy kup.ami 6-8ora mulva osszehuzodasokat general.valakinel ez beinditja a tagulast valakinel semmi hatasa.tehat ez nem igazan szules inditas.nekem hatott. masnap reggel jottek a fajasok

10kor mar ket percesek voltak.11 kor burkot repesztettek ez 13.20kor megszuletett a fiunk.

2011. máj. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!