Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi magnéziumot szedtek?

Mennyi magnéziumot szedtek?

Figyelt kérdés
34 hetesen magnosolvot szedek, napi egy tasakkal. Annyi elég? Érdekel, mert mostanában többet fájdogál a hasam (menzi szerűen), mint eddig. Kevés lehet az adag?
2011. jún. 1. 19:10
 1/7 anonim ***** válasza:

mark86


a feleségem ilyet szed! napi 1-et


[link]

2011. jún. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez nem kifejezetten kismamáknak van...És a magnézium tartalma sem olyan sok. Viszont a magnesolv jó. Nekem is mondta az orvosom, hogy szedjem, de akkor már volt itthon magnéziumom. Sőt azt is mondta, hogy ha úgy érzem két tasakkal is felhasználhatok egy nap. De lehet, hogy neked már jóslóid is vannak. Azért fáj. Beszéld meg az orvosoddal, hogy mi legyen, mert lassan abba kell hagyni teljesen a magnézium szedését.

32 hkm

2011. jún. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 alaszka ***** válasza:
Ezt nem ismerem, és Béres Magnéziumot szedek, az 250 mg magnéziumot tartalmaz, ha görcseid vannak, ennek a többszöröse kell. Én mikor görcsölgettem, azt mondta a doki, hogy 1000 mg-ot is be lehet szedni, és tényleg elmúltak a görcsök. Nézd meg, hány mg van benne.
2011. jún. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

NEm szedtem első terhességnél sem és most sem. Nekem azt mondta az orvosom, hogy ha a vérvizsgálat nem mutatja ki, hogy kell, akkor minek. Így nem foglalkoztam vele.

32 hetesen már voltak jóslóim, de végül 41 hetesen szültem.

2011. jún. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szintén napi 1 tasak Magnosolv-ot szedek, nekem jobb, mint 3 db Mg-citricii :).

Amúgy most is keményedek, szerintem az időjárás miatt, illetve ha stressz ér. 28. hétben vagyok, remélem kihúzom szép ügyesen a 37-38. hétig!


Amúgy nem mindenkinek kell szednie mg-ot, de pl. én a lányomnál is 2100-as méhszájjal voltam 33 hetes, így nálam a méhkeményedés egyenlő azzal, hogy nyílik a méhszáj, és nem szeretném idő előbb megszülni a kisfiunkat, csak ha megérett rá.

2011. jún. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a sok hasznos tanácsot. Ma voltam orvosnál, ő is azt ajánlotta, hogy ha úgy érzem 2 igyak egy nap, de feltétlen fog szólni, amikor már nem szabad szedni. Egyébként tudni kell, eddig vizsgaidőm volt, s 200 km utaztam minden vizsga alkalmával, s persze a stressz, a fáradság. De ma ennek vége, mától csak pihi van, mert minden meg van, s csak a baba érkezésére tudok koncentrálni.


jó babavárást mindenkinek

2011. jún. 2. 17:41
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a dokim Dm-ben kapható ( Das Gesunde Plus Magnézium pezsgőtablettát javasolt. ) 375 mg magnézium van egy adagban. Az azért elég jó... :) Napi egy szemet szoktam pezsgőztetni, 2 deci vízben. Ha ez nem elég lehet még egyet inni, de nekem egyenlőre egy szem is elég. Az ára 300 ft.

Boldog babavárást

2011. jún. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!