Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 19.héten voltam a genetikai...

19.héten voltam a genetikai uh-on. Minden rendben, de a pici gyomor és hólyagtelődésével nem volt megelégedve a doki. Tapasztalatok? Lehet valami baj?

Figyelt kérdés
Visszarendelt rá 2hétre. Tegnap voltam, az eredmény ugyanaz, szerinte már nagyobbnak kellene lenni a pici gyomrának. Mondta ne ilyedjek meg,kedden menjek,hogy a főorvos is megnézze.Ha valaki volt már így,s remélem nem lett semmi baj,írjon!Remélem neki sincs,csak olyan nehéz megnyugodni,ma még csak csütörtök van,olyan sok az idő keddig.Köszönöm!
2009. márc. 19. 09:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én esetem nem olyan, mint a Tied, de leírnám, engem mi nyugtatott meg.

35 elmúltam, így a 12. héten kombinált tesztet csináltatott a dokim, ami negatív lett. (1:7.000 esély a down korra).

Az AFP-m a 16. héten ezzel szemben iszonyú lett, 0,62MoM, kromoszóma rendellenességre utal. A genetikai UH-on a doki rettentő szűkszavú volt, kérdezte, hogy magzatvízvétel volt-e. (A kombinált teszt eredménye miatt nem kértem.)

Megvizsgált, és azt mondta, 2 hét múlva jöjjek vissza kontrollra. Kérdeztem, egészséges a baba? Azt mondta, azt nem tudja, de "kóros genetikai elváltozást nem lát most", két hét múlva jöjjön vissza.

Na bumm, gondoltam, ez szép válasz.Hogy megnyugtatott.

A helyzet rosszabb lett,amikor a neten utána néztem az eredményemnek.

Másnap felhívtam a dokim, és átbeszéltük vele a helyzetet. Kikérdezett mindent,eddigi eredményeimet átvettük és sikerült megnyugtatnia. Így az a 2 hét,ami előttem állt nem mondom, hogy felhőtlen volt, de legalább nem paráztam, meg bőgtem végig.

A hétfői UH-on azért izgultam, de minden oké lett.

Szóval javaslom, hogy csögesd meg a dokid, és beszélj vele, hátha ő tud olyat mondani, ami megnyugtató.


Remélem, minden rendben lesz. Üdv!

20 hetes kismama

2009. márc. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Én is arra jutottam,hogy holnap délelött beszélek vele ujra,nem bírom ki keddig.Én 37 vagyok,integrált tesztet csináltattam,jó lett,az afp jó lett.Egyedül a magzatvízvételt nem vállaltam be,mert minden eredmény és uh jó volt.Most meg hibáztatom magam.Holnap talán megnyugszom,vagy legalább kedden.Köszönöm,hogy leírtad a Te tapasztalatodat.Boldog babavárást,jó egészséget!
2009. márc. 19. 21:31
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Renben lett végül a babád?

2010. ápr. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kérdést!Igen,minden rendben!2009.08.05.-én született,egészségesen,4kg és 55 cm.Azóta is szépen fejlődik most 8és fél hónaposan egyedül feláll és kapaszkodva lépeget.Okos értelmes gyermek,s nem azért mert az enyém,ismeretlenek is mondják., 6 foga van,mindent megeszik amivel kínáljuk,s nem telhetetlen,a kis gyomrával semmi baj.Most kezd kicsikét úgymond hisztis lenni...

Ha,hasonló cipőben jársz,azért kérdezed.,remélem soraim kicsit megnyugtatóak,igaz tudom milyen nehéz,hiszen átaggódtam az egészet,s most tudom utólag,hogy nem kellett volna,de milyen az anyai szív??!!Minden jót kívánok!Jó egészséget!

2010. ápr. 19. 21:29
 5/5 A kérdező kommentje:
bocs,lehet pont Te próbáltál engem vigasztalni azzal,hogy megírtad akkor a Ti eseteteket ?mindegy,akkor is minden jót kívánok!
2010. ápr. 19. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!