Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik (nagyon) fiatalon szültek...

Akik (nagyon) fiatalon szültek, segítenének 1-2 dologban?

Figyelt kérdés

Leginkább azoknak a válaszát várom, akik 18éves koruk körül lettek terhesek és a szülők nagyon ellenezték azt, hogy megtartsa a babát. Hogyan tudtátok elfogadtatni a szülőkkel azt, hogy lesz egy unokájuk? Mesélnétek nekem azokról a dolgokról, amiket a szülők mondtak vagy tettek?

8hkm


2011. jún. 8. 10:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Gondold végig a következőket, a szüleid ezeket fogják megkérdezni:

- hol fogtok lakni

- miből fogtok élni

- a gyerkőc apjával mi a helyzet, esetleg össze akartok-e házasodni

- mi lesz a tanulmányaiddal


Ha eddig nem volt munkahelyed, akkor sajnos TGYÁST, GYED-et, GYES-t nem fogsz kapni, csak családi pótlékot. Ezt is vedd számításba.


Sok sikert, bátor döntés, hogy vállalod a picit.

2011. jún. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi, bár ugy tudtam a GYES alanyi jogon jár.
2011. jún. 8. 10:38
 3/16 anonim ***** válasza:
Jól tudod, a GYES alanyi jogon jár, nem nagy összeg, de jogosult vagy rá, huszon valahányezer, plusz a családi pótlék, ami 12500. Nem sok, de a baba költségeire elég.
2011. jún. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Elnézést, akkor ezt rosszul tudtam.
2011. jún. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Az előbbi bakit kiküszöbölendő utána néztem alaposabban, az anyasági támogatási is járni fog (gyerek születése után kell az államkincstárnál megigényelni), ez nagyjából 70e Ft, de csak egyszer kapod.
2011. jún. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Párom első gyereke 18 éves korában született (anya is annyi volt)

Csak a születés után fogadták el a szülők (nagyszülők addigra).

Kitartás!!

2011. jún. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Gyes (nettó)+ 1 gyerek után családi pótlék összesen:

37850, ennyi lesz a fix havi jövedelmed.

Elgondolkodtató

2011. jún. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ezt a visszalevo egy honapot bird ki valahogy, szerintem ahogy meglatjak az unokajukat, megenyhulnek. Vagy legalabbis tobb mint valoszinu. Veluk elsz? Es a parod?
2011. jún. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Még anyukámmal élek, viszont párom mindenben támogat. Anyagilag is tud támogatni valamennyire. Viszont sajnos nincs annyi pénzünk, hogy most külön tudjunk költözni. Páromnak van saját lakása, amit ki szokott adni albérletbe, szóval onnan is jön be valamennyi pénz. Nem szeretném anyáékat terhelni, de most nem állunk úgy, hogy el tudjunk költözni. Viszont ha befejeztem a sulit akkor már szeretnék elköltözni!
2011. jún. 8. 11:31
 10/16 anonim ***** válasza:
Én csak édesanyám példáját tudom felhozni,aki 17 évesen szült engem.A szülei persze kézzel-lábbal tiltakoztak,ő is hajlott az abortuszra,de apu nem hagyta,kiállt értem,és azóta mindenki örül ennek.Nagyszüleimnél laktunk mindannyian,míg kaptunk az önkormányzattól lakást,anyu elvégezte a középiskolát,leérettségizett,és dolgozott mellettem,így mindenki láthatta,hogy mégsem olyan felelőtlen,mint első pillanatban látszott.
2011. jún. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!