Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Házi tehéntejet fel kell...

Házi tehéntejet fel kell forralni?

Figyelt kérdés
19 hetes kismama vagyok, tegnap vettem tejes autóból fiss tehéntejet , ami nincs pasztörizálva és tartósítószer sincs benne. Azt mondták nem kell forralni , de én mindenhol azt hallom érdemes. Ti mit tennétek? Meginnátok forralás nélkül? Lehet tőle bajom vagy a babának?
2011. jún. 17. 13:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan ihatod,mi is csak háznál vesszük a tejet és nem forralom.Ittam egész terhesség alatt és nem lett semmi bajom, se a gyereknek.
2011. jún. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nem ismerőstől veszed, akkor érdemes felforralni. Valószínű egyébként se lenne bajod tőle, de azért biztos ami biztos.
2011. jún. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én felforralnám biztos ami biztos.
2011. jún. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nincs pasztorizalva?

Mert felenk is arulnak autobol tejet es az mar van hokezelve...

De erzik is rajta, hogy nem kozvetlenul a tehenbol jott, mert szoktunk venni rendesen haznal frissen fejt tejet es hiaba hutjuk le, teljesen mas az ize, surusege. (Mellesleg en nem szeretem a zsiros hazitejet, szoval ezert veszem eszre, hogy az autostejjel mar csinaltak valamit.)

2011. jún. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 sumergo ***** válasza:
Forralás nélkül ne idd, nem tudhatod mik vannak benne, de forralás után már biztosan semmi káros nincs benne!
2011. jún. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Mindenképp forrald fel...akkor is kell, ha ismerőstől veszed! Azért szokás felforralni, mert akkor biztosan elpusztul minden kórokozó...akármilyen sterilen is fejnek egy tehenet, baktériumok kerülnek bele így is, úgy is! Lehetséges, hogy nem lenne semmi bajod, ha forralás nélkül innád, de én ilyen butaság miatt nem kockáztatnék...Mi is sokáig házi tejet ittunk, pici korom óta, ismerőstől hordtuk, mégsem volt soha kérdés, h forraljuk-e...Jobb megelőzni az esetleges bajt, amit meg lehet! Üdv!
2011. jún. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem nogyogyasz mondta, hogy pasztorizalatlan tejtermek tilos.
2011. jún. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!