Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8hetes terhes vagyok, legközel...

8hetes terhes vagyok, legközelebb a 12. héten lesz ultrahangom, ott mit néznek és mit láthatnak már, "mitől leszek okosabb"?

Figyelt kérdés
Illetve kb. mikortól fog nőni a pocakom??
2011. jún. 18. 13:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Első babánál 12hetesen kezdett nőni a pocakom,második babánál 12hetesen már konkrétan rákérdeztek,hogy hány hetes vagyok,mert nagyon gömbölyödök!

A betöltött 11. hét utáni időszakban már kialakulnak a végtagok, záródik a hasfal, így ezek nagyobb rendellenességei (végtaghiány), valamint a mellkas-, illetve a nagyobb koponyazáródási rendellenességek is kiszűrhetők.

Tarkóredőmérés:Ha a magzat tarkójánál a szokásosnál több folyadék gyűlik össze, az rendellenességre utal. A megvastagodott tarkóredő elsősorban Down-kór gyanújele lehet, de egyéb kromoszóma-rendellenességre, így Turner-szindrómára is utalhat. Ezenkívül kromoszóma-rendellenesség nélkül is előfordulhat a nyirokkeringésnek olyan zavara, melynek következtében megvastagodik a tarkóredő (cisztikus higróma).

A tarkóredőmérés önmagában nem teljesen megbízható. Vérvizsgálattal (integrált teszttel) kombinálva azonban már 95 százalékos biztonsággal kimutatja a problémát.

Ha százszázalékos eredményt szeretnénk, azt korionboholy-vizsgálattal vagy amniocentézissel érhetjük el. De ezeknek a beavatkozásoknak egyszázalékos a vetélési kockázatuk. Nézik az orrcsontot is,mert ha ilyenkor még nincs meg,vagy nagyon kicsi az Down-kórra utalhat.

2011. jún. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm, nekem első baba és most nagyon igulok a követekző ultrahangig hogy minden rendben legyen..
2011. jún. 18. 14:05
 3/8 A kérdező kommentje:
Még valaki?????????????
2011. jún. 18. 14:49
 4/8 anonim ***** válasza:

Én választ nem tudok adni, de együtt érzek, mert én meg szerdán megyek erre a vizsgár. most 11hetes és 4napos vagyok. Akkor te is télen szülsz.. de jóó. Hogy birod a meleget?

Sok egészséget kívánok, ne idegeskedj!!:-)

2011. jún. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
hát igen eléggé izgulok, a meleget alapból nehezen birom de most mégjobban, de még azért türhető agusztusra azért sokkal nehezebb lesz gondolom, köszönöm viszont kivánom neked is:)
2011. jún. 18. 18:13
 6/8 anonim ***** válasza:
Én 13 hetes vagyok és szerintem nagyon nagy a pocakom.Sokan 5 hónaposnak néznek.Nem híztam csak 3 kg-ot.Én is nagyon izgultam az uh-tól,pedig már szültem egy kislányt(8 éve).Nagyon élveztem az egészet.Lehet,hogy a doki volt nagyon jó nem tudom.Megnézte megvannak-e a kezei,lábai.Megmérte a gerincét a nyakát a koponyáját.Megnézte,hogy az orrcsontja mekkora és megvártuk,hogy nyelt egyet a magzatvíből.Nagyon tetszett az egész nem emlékszem,hogy az elsőnél is volt-e ilyen.Mindent rendben talált hál' istennek,de még vérvételre is kellett mennem(afp) és azt mondta ha az is jó akkor csak 16 hetesen találkozunk újra.Kitartás én is nagyon nehezen viselem a meleget.Én még sajnos mindig rengeteget hányok is és sokat kell feküdnöm.
2011. jún. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
15:14-es vagyok. Csak azért kérdeztem, hogy bírja a meleget, mert nekem mindig hirtelen felmelegedéskor jön rám a hányás, izzadok, meg a fejem is fáj. Ma is így volt.:(
2011. jún. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, utolsó válaszolónak gratulálok:), szeretnék már túlleni rajta nagyon aggódó tipus vagyok, főleg hogy első baba és 2és fél év után jött..én is émelygek elég sokat, de nekem terhesség elött is sokszor volt émelygésem, és hányni még nem hányok remélem nem is fogok, azt mindig is visszatartottam amig csak lehetet..
2011. jún. 18. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!