Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan állíthatnám meg a...

Hogyan állíthatnám meg a terhességi hízást? Már teljesen kivagyok. Odafigyelek mégis hízok! :- ( (Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2011. jún. 19. 12:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Szia! Milyen idős vagy? Mennyit híztál? Hogyan figyelsz oda (mit eszel, mennyit mozogsz, stb)? Ha ezekre válaszolsz, talán tudok segíteni...:) Üdv
2011. jún. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

28 hetes vagyok,+11kiló...de alapból túlsúllyal indultam

A védőnő tanácsára már jó ideje kerülöm a krumplit,tésztaféléket,fehér kenyeret,édességet.Megpróbálok minél több zöldségeset enni és sok folyadékot inni.Vizesedek is pár jó pár hete:-(((

Mozgás csak annyi amit itthon jövök megyek,teszek-veszek,talpalok..

Komolyan nem tudom mit kéne tennem...nagyon el vagyok keseredve....Védőnő azzal ijesztget,ha tovább hízok befektet a kórházba...:O...

Nem zabálok,...odafigyelek..az egész napom szinte erről szól,...de hiába minden..;-((

2011. jún. 19. 13:11
 3/21 anonim ***** válasza:
Esetleg sósan eszel?Még azt kéne visszafogni,mert a vizesedésben nagy a szerepe. Ha nagyon vizes vagy,akkor ebből a 11 kilóból 2-3 kiló is lehet víz rajtad,de lehet,hogy több. Vérnyomásod milyen?
2011. jún. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
nem sózok,mert nem szeretem a sós ételeket,inkább sótlanul eszem..,mint hogy sózzak..úgyhogy nem hiszem hogy az a baj.vérnyomásom jó:110-120mint mindig.vizeletem rendben...
2011. jún. 19. 13:37
 5/21 anonim ***** válasza:
És mit jelent az,hogy zöldségest enni? Mert ha lisztes a főzelék,esetleg rizottónak van megcsinálva a zöldség,és ha ezekből sokat eszel,az ugyanúgy hízlal. A hüvelyesek hiába zöldségek,sok kalória van bennük. Natúrban kéne gyümölcsöket,zöldségeket enned,és nem a konzerv fajtát,hanem frisset,nem cukrozni,kevés sóval,színhúst elkészíteni,nem kolbászt-sonkát,mert ezekben sok a só. Ha mégis eszel a fentiekből,akkor viszont csak keveset.Ne csapd be magad,hogy zöldségétel,csak mert van benne zöldség!
2011. jún. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Még a meleg is vizesíthet,de más ötletem erre nincs. Ne érezd fenyegetésnek,amit a védőnő mond,mert ha te magadba nézve úgy érzed,hogy igazán tényleg mindent megteszel,akkor más gond van,és akkor igenis jó lenne,ha kivizsgálnának,mert szerintem nem normális úgy hízni,ha kevesebb a kcal bevitel mint a felhasználás,talán hormonzavar,és arra is találnának megoldást.
2011. jún. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Próbáld meg, h reggelire kizárólag müzlit eszel, amihez Te válogatod össze a hozzávalókat egy bio üzletben. Igyál naponta legalább egy bögre csalán teát! Csak teljes kiőrlésű gabonából készült magvas kenyeret egyél, esetleg süsd Te magad, az lenne a legjobb megoldás, én is ezt teszem. Este hat óra után kizárólag gyümölcsöt, és zöldséget egyél, lehet azt is sütve, főzve, párolva, nyersen, ahogy épp kedved van. Ebédre is csak nagyon sovány húsból főzz, én is szinte csak pulyka vagy csirkemellet eszek mindenféle kivitelezésben :) Igyál sok joghurtot, és tényleg ne egyél édességet, lisztes dolgokat, zsíros kajákat, és ne egyél túl sós ételeket sem...A sok folyadék maradjon, ha csökkented attól nem fogsz kevésbé vizesedni, és terhesség alatt nagy szükség van a folyadékra...remélem, h valamicskét segítettem...Üdv
2011. jún. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Amúgy tetemes túlsúllyal indultál? Mert önmagában a 11 kiló elég szokványos súlynövekedés,én is a 2. trimeszterben szedtem fel a nagyját.Sokan vannak akik sokkal többet híznak. Lehet,hogy nálad is le fog lassulni,de tényleg figyelj magadra!
2011. jún. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
+11kg miatt be akarna fektetni a kórházba, holott semmi bajod? Hát ez durva! Én +14kg-nál járok 35 hetesen, de egyszer sem mondta sem a doki, sem a védőnő, hogy ebből kórház lesz ha így folytatom... Jó mondjuk most már én is érzem, hogy ez egy kicsit sok, de erre a pár hétre már nem töröm magam :) Szültek már nagyobb felesleggel is :)
2011. jún. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

22kg.-t híztam a terhesség alatt,a dokim soha semmit nem mondott.

A védőnőknek a mániájuk a kismama hízása!!

Nekem is mondogatta a védőnő,hogy sok ez a súly,én kicsit flegmán szóltam vissza neki,hogy ez van,azóta nagyon kedves.

Ha jól esik azt edd amit szeretnél csak mértékkel! :)

2011. jún. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!