Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan állíthatnám meg a...

Hogyan állíthatnám meg a terhességi hízást? Már teljesen kivagyok. Odafigyelek mégis hízok! :- ( (Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2011. jún. 19. 12:53
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

köszi a tanácsokat!!!:-))

Zöldségeket saláta formájában eszem nyersen natúr joghurttal,és leveseket sokat(liszt és rántás nélkül,kevés fűszerrel),durum tésztát ha már tésztát eszem,korpás zsemlét,magos kenyeret,sok-sok joghurtot.Na meg édességként csoki helyett túrórudit meg fagyit,-de abból sem 2litert.Gondolom el kéne felejtenem mindenféle édességet...?!!

Amúgy,igen tetemes súlyfelesleggel kezdtem,sajna a fogamzásgátló miatt nagyon meghíztam:-((...és ha még erre mennek rá a kilók...háááát.,nem lesz jó vége!!

Már előre félek menni a védőnőhöz,biztos megint mond valamit amitől még jobban magamba zuhanok...:-(

2011. jún. 19. 17:16
 12/21 anonim ***** válasza:
szia.én a fiammal 30kgot szedtem fel,81kgosan mentem szülni.mikor haza engedtek 75voltam.most második gyerekemmel 73an kezdtem és 86vagyok.az 13kg .másodikkal kevesebbet hizol ugy nézki ha amugy is tulsulyos vagy.de elsövel én szedtem elevitet multivitamint és az zabáltatott.mirerájöttem hogy ha este veszem be akkor nemvagyok éhes egésznap.most nem szedtem semmit az étvágyam ugyanaz mint elötte volt.most 39hetes vagyok de nem nagyon van már étvágyam.egy ideje,viszont arra odafigyeltem most hogy kenyeret keveset meg lehetöleg ne zsiros és cukros kajákat egyek hanem azért lehetöség szerint több gyümi zöldséget.este 6után meg már semit esteleg hanagyon éhes voltam egy almát.és bejött.ne foglalkozz senkivel ha te igy jol érzed magad föleg ha elsö,max nem lesz eröd megszülni a gyermeked ha ugy hizol mint én 30kgot akkor meg császáros leszel.de sztem 11kg plusz enyi idös terhesen nem sok!!!
2011. jún. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
azért arra kiváncsi lennék hény kg vagy mert lehet csak te gondolod hogy nagy a sulyod.és igen a fagyi is és a turorudi is hizlal nem gyengén hamár édeséget eszel akkor legalább cukormenteset attol nem lesz bajod.és az hogy magvas vagy durum stb..nem mindegy abbol is hogy mennnyit eszel mert igy csak életmodot váltottál ha ebböl is megeszel anyit mint a másik fajtábol ugyanugy hizlal emrt nem sok kcal eltérés van köztük.probálj kevesebbet többször.viszont a sali joghurttal az jo.
2011. jún. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

köszi a biztató szavakat..csak hát engem 93-mal vett fel a védőnő...ami aztán nem kevés...Igaz,hogy mindenki kérdezi,hogy híztam-e mert nem látszik,...de hát a mérleg nem hazudik...

Nagyon hamar jönnek fel a kilók..múltkor 2hét alatt 3jött fel csak úgy..És félek hogy tuti megint többet mutat holnap a mérleg ha mér a védőnő...

Mondjuk ő azt mondta hogy ebbe a plusszba benne van 1-2kiló víz is...

Az biztos,hogy rettenetesen félek hogy mi lesz így velem...nem akarok 30kilót hízni..!!:-((de félek ha ez így megy akkor pedig az lesz...És akkor tuti beküld a kórházba!!!

Igaz nem tudom védőnő el rendelhet-e ilyent???!!Ez nem a doki dolga???A dokim soha nem piszkált ezzel...

2011. jún. 19. 17:42
 15/21 A kérdező kommentje:
a mennyiséggel nincs gondol,mert nem eszem nagy adagokat..soha nem is ettem és nem is bírok..nagyon hamar eltelítődök..
2011. jún. 19. 17:45
 16/21 A kérdező kommentje:
gondol-gondom
2011. jún. 19. 17:45
 17/21 anonim ***** válasza:
hát védönö nme rendelhet el ilyet ez csak is a terhesgondozo orvos feladat.ha ö ugy látja akkor vagy ha leletek rosszak.vércukor babával vmi.de ha te jol érzed magad akkor nem hinném h lenne baj.nem biztos hogy hizni fogsz sokat csak még az eléjén vagy.
2011. jún. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Én ennyi idős terhesen már 13-14 kg-nál jártam :) de mégsem szólt ezért senki semmit (mondjuk én 66-al kezdtem)

A vége 18 kg lett, a babám 4 kilós volt, így a kórházban én 10-et otthagytam, majd miután még kiment belőlem a rengeteg víz, még 2 kiló lement, így összesen 6 kg volt a tényleges hízás!

2011. jún. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Szia!

Én bemásoltam neked, amit a ciklus.hu küld értesítést nekem minden héten. Nem hizol többet, mint amit kellene.


Mekkora a kisbaba 26 hetes korában?


A kisbaba felszedett egy kicsit a 26. hétre és már több mint 770 grammot nyom., és már akár 35 cm is lehet a magassága. A csontjaira most már némi zsír is lerakódik, de nem fog túl sokat felhalmozni a terhesség utolsó hetéig.


A Baba növekedése és fejlődése


A kisbaba szíve továbbra is növekszik és fejlődik a 26. héten. Talán még a szívverését is hallhatod egy has adra helyezett sztetoszkóppal. A hallgatózásba ne nagyon éld bele magad, ugyanis vannak anyukák, akiknek ez nem sikerül egyszer sem az egész terhesség alatt. A Doppler-elvű ultrahangkészülékkel való vizsgálat sokkal hatékony és eredményes módja a baba szívverésének megmérésére.


A szervek növekedése mellett az idegpályák a magzat fülében tovább fejlődnek és ez lehetővé teszi, hogy a baba jobban reagáljon a hanghatásokra. Talán fel is fedezted már, hogy gyakrabban ugrál, ha hangos zajokat hall. Ez már egy jó alkalom arra, hogy egy kis relaxáló zenét hallgassatok a csöppséggel. Vannak kismamák, akik szívesen olvasnak fel ebben az időszakban.


A kismama fejlődése


Az anyaméhnek ekkorra már több mint 6,5 cm-rel a köldök felett kell elhelyezkednie, és tovább nő minden héten kb. 1 cm-t a terhesség során. Ebben az időszakban már fel kellett szedned néhány kilót, néhány anyukánál ez akár +10kg is lehet. Ez napról napra változhat attól függően, hogy milyen a vízvisszatartásod. Ne próbáld meg minden nap mérni a súlyodat, mivel ez elég frusztráló lehet.



Üdvözlettel: ciklus.hu

2011. jún. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Azt még elfelejtettem írni, hogy én 27 hetes vagyok és 10kg híztam.
2011. jún. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!