Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hallotatok már az utrogestan...

Hallotatok már az utrogestan 100 mg os gyógyszerről?

Figyelt kérdés
9+3hetes terhes vagyok és barnázom a dokim ezt irta fel de félek szedni mert nem ismerem.igyekszem azzal nyugtatni magam hogy csak nem irt fel hülyeséget,bár terhesen semi gyógyszert nem ajánlott szedni.
2009. márc. 24. 09:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Nyugodtan szedd!!!!! Progesteron hormont tartalmaz ami kell a terhesseghez foleg addig amig ki nem alakul a placenta (12-13 het). Nyugodj meg artani nem art, hiszen hormone, olyan hormone van benne ami segit megtartani a terhesseget. Nagyon gyakran a hormonhiany barnazassal kezdodik majd vetelessel. Nem biztos, hogy nallad is ilyen gond van de mivel a doki nem tudja megallapitani ott rogton, hogy most hormon hiany miatt barnazol vagy sem ezert fel szoktak ezt irni mindenkeppen, biztos ami biztos alapon. Ahoz, hogy megallapitsa vertesztre van szuksege es mire megjon az eredmeny lehet mar keso. Ha majd a placenta atvette a szerepet akkor a progeszteron szepen kiurul a szervezetbol, emiatt nem kell aggodnod. Hidd el nem art csak segit ha kell!!! Ne felj minden rendben lesz de legyszi szedd be a gyogyszert ugy ahogy a doki eloirta!

Boldog babavarast!

2009. márc. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez egy terhességmegtartó vitamin,a barnázáa miatt írta fel az orvos.Terhességi hormonokat tartalmaz,szóval nyugodtan használhatod,nem árt,sőt!Én is ezt szedtem,amikor elkezdtem barnázni a 8.héttől a 14.-ig.

Üdv:29 hetes

2009. márc. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az Utrogestan pont azért van, h elmúljon a barnázásod, és megmaradjon a baba! AZONNAL kezdd el szedni!

És ha nem bízol a dokidban, válassz mást, de ilyet ne csinálj! Azért ír fel vmit, mert szükséged van rá! Neki ez a munkája, ezért tanult évekig! Szerinted poénból ír fel mfélét?!

Jajj, ne haragudj, ha nyers voltam, de ne csinálj butaságot!

Az Utrogestan progeszteront tartalmaz, azaz hormon. Azért kapod, mert a szervezeted nem termel belőle valszeg eleget, barnázol. Nem alakul ki elég hatékonyan a sárgatest, ha nem termel elég progeszteront a szervezeted, ami az első 12 hétben vetéléshez vezet!

2009. márc. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igaz én nem ezt kaptam,hanem a duphastont /3x1/,meg rutascorbint is.Én is barnáztam a 7. héttől kezdve,most 14 hetes múltam.Ezek a gyógyszerek pont azért vannak, hogy ne legyen semmi baj,ne legyen vetélés a vége.Nyugodtan szedjed,bízz az orvosod szaktudásába.

Pihenj sokat!Minden jót!

2009. márc. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia.

Én is ezt szedtem 10.héten volt rozsaszines folyásom. Nekem a 12.hétig kellett szedni. Nyugi minden rendben lesz. Boldog babavárást :-) 15hetes pocis

Remélem meg tudtunk nyugtatni :-)))

2009. márc. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Teljesen egyet értek az elöttem szólókkal, annyit tennék hozzá a dologhoz, hogy a progeszteron hormon(Utrogestan) segítsége kell ahhoz, hogy táplálni tudd a babádat az elején, ha ebből kevesebb van ez nem valósúl meg, így talán érthetőbb ez miért fontos, hogy szedd mindenképpen!

Én is szedtem 6 hétig és semmi gondot nem okozott!:-)

Boldog babavárást.30+1 hetes kismama

2009. márc. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segitségét hálás vagyok érte.Csak azért kérdeztem mert az eső babámnál semmi gond nem volt nem kellett semmit sem szednem és nm ismertem ezt a készitményt.SZEDNI FOGOM IGÉREM!
2009. márc. 24. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!