Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hallotatok valamit a mehszaj...

Hallotatok valamit a mehszaj osszevarasarol teherbe eses elott?

Figyelt kérdés
nogyogyaszo szerint gyenge a mehem izomzata ezert teherbe eses elott osszevarja a mehszajamat mert most volt egy 19 hetes vetelesem...
2011. okt. 14. 17:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

és h esel teherbe, ha össze van varrva a méhszáj? h jutnak fel a kiskatonálk akkor? utána szokták szerintem...

egyik koléganőm 3as ikreket várt-szült (ma már 2évesek), neki varrták össze a terhessége alatt, h nehogy elveszitse a babákat.

2011. okt. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
nemtudom hogy de biztos h.azt mondta h.teherbe ese elott,d e szerinte a petefeszken petevezeteken keresztul jut a mehbe a sperma szerintem
2011. okt. 14. 18:00
 3/14 anonim ***** válasza:
Én nemrég hallottam egy barátnőmtöl egy ilyen sztorit. Lehet te voltál az. Nagyon sajnálom ami veled történt. (Nyíregyházi vagy?)
2011. okt. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
jájj kis biologia...először a hüvelyből a méhnyakon keresztül eljutnak a spermák a méhbe, majd felusznak a petevezetőkön egészen a petefészkekig, ahol várják h kiszabaduljon onnan a megtermékenyitendő petesejt. ha össze van varrva én sem tudom h jutnak fel..orvost kérdezd
2011. okt. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ezt az egészet csak úgy tudom elképzelni, h amikor megállapítja a várandósságot akkor fogja összevarni. Másként nem tudsz teherbe esni . szerintem te értetted félre amit mondott.Remélem hamarosan boldog kismama leszel.
2011. okt. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én konkrétan még nem hallottam ilyet(holott 39 éves vagyok,és már 2x szültem).Olyanról viszont igen,hogy a már meglévő terhesség alatt varrják össze.Valami nem stimmel a dologban.
2011. okt. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
nemvagyok nyiregyi,es igen jol ertettem amit mondott az osztalyvezeto foorvosom,teherbe eses elott vegzi el a mutetet,nem en leszek nala az elso,akinel ilyet csinal,na de kossz a segitseget.
2011. okt. 15. 09:49
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

HOgy a kerdesre szo szerint valaszoljak:

nem, ilyenrol meg nem hallottam. Mivel nagyon sok kismamat, anyukat ismerek, igy tobb ismerosom is van, akinek osszevartak, viszont mindegyiknek csak terhesseg alatt, nem elotte.

Szerintem ez a teherbeesest eleg erosen akadalyozo tenyezo lenne. Nyilvan nem teljesen, mert nem tudjak abszolut hezagmentesen osszevarrni, nyilvan a kulonbozo folyasok is ugyanugy tavozni tudnak a mehbol, tehat azon az uton a spermiumok is be tudnak hatolni. De az is nyilvanvalo, hogy a peteeres idejen a mehnyak leereszkedik es kb kicsit kinyilik, ezzel is segiti a megtermekenyulest a szervezet, a spermiumoknak kevesebb utat kell megtenni es nyitott kapun konnyebb bemenni, mint ha az ajto alatt kellene becsusszanni. Peteeres utan a mehnyak ismet eredeti allapotba huzodik es bezarul teljesen. (Ha nem tortent fogantatas, akkor mensi idejere ismet nyitottabb lesz, ha terhesseg van, akkor szorosan zarva marad es jo esetben ugye kesobb sem nyilik szulesig, vagy csak kicsit.)


Ezt csak azert irtam le, mert ebbol a termeszet adta elmeletbol kiindulva a mehszaj terhesseg elotti osszevarrasaval jelentos akadalyt allitananak a spermiumok utjaba, ami lehet, hogy athidalhato lenne, de eleg nehezen.


Masik: osszevarrt, varratos mehszajjal lehet egyaltalan szexelni???

Azert kerdezem, mert nekem a masodik szulesem kozben durvan megrepedt 2-3 helyen a mehszajam, varrtak. En kipotyogo varratokat kaptam, de az orvos kulon kert, hogy ha el is mulik a gyermekagyi verzesem, amig az osszes varratot nem hagyom el, addig n szexeljunk.

Viszont ha ezzel nem lehet szexelni (mondjuk a varras miatt a fertozesveszely igencsak megno), akkor hogy lehetne teherbeesni?


Mindegy, ezer kerdes merul fel bennem a temaval kapcsolatban, mert tenyleg nem hallottam ilyenrol, en is ugy tudtam, hogy csak terhesseg alatt varrjak a mehszajat, ha nagyon szukseges, de egyre kevesbe alkalmazzak, mert elvileg nem olyan megbizhato dolog ez, mint amilyennek regen tunt.


Altalaban nem altatasban csinaljak, hanem erzestelenitessel.

Viszont magatol a varrastol nem kell felni, mert a mehszajban nem igazan vannak idegvegzodesek. Mint irtam, nekem szules utan varrtak tobb helyen, tenyleg mely repedesek voltak. Engem meg nem is erzestelenitettek, mert nem volt ra ido, illetve a doki is mondta, hogy a mehszaj varrast erezni sem fogom. Igaza lett, utana sem fajt.

2011. okt. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ez terhesség alatt bármikor elvégezhető beavatkozás, így felesleges és értelmetlen lenne előtte elvégezni.
2011. okt. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A 10-14 23:58-es válaszoló vagyok:na,ma hallottam róla(zone realityn,egy kórházos sorozatban).A lényege:akiknek volt már több,középidős vetélése,és kiderült,hogy a gyenge méhszáj okozza,azokon segíthet(ez nem a hüvelyen keresztül történik,azt a várandósság alatt is meg tudják oldani de az időszakos,és a szülés előtt kibontják).A lényege:hason keresztül(a bikinivonalnál) műtik("beszűkítik" a méhnyakat),egész egyszerűen egy "életre" szól a műtét,ezek a kismamák csak császárral hozhatják világra a babáikat.

Kérdezőnek:gondolom a dokid tudja,mit miért tesz,valószínűleg a késői vetélésektől akar megkímélni.Ami a hátránya:ha a későbbiekben bármi gond adódna a terhességgel,pl.vetélés,vagy valami rendellenesség miatti terhesség megszakítás,azt is CSAK császár formájában tudják befejezni.

2011. okt. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!