Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Császárral vagy természetesen...

Császárral vagy természetesen szülni?

Figyelt kérdés
Első babámat hüvelyi úton szültem, igaz 20 órát vajúdtam, és repedtem is minden irányból, de összességében nem volt vészes, végigcsinálnám újra. Most második terhességemnél viszont úgy néz ki császárral szülhetek, és nagyon félek tőle. Akinek volt már mindkét féle, az mit mondana ezzel kapcsolatban? Van okom félni? Másként gyógyul utána az ember lánya? Fájdalmasabb? Apás szülést terveztünk, akkor ez most ugrott?
2011. jún. 22. 10:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Unokatesóm felesége mindkettőt császárral szülte, és igen hamar felépült a szülések után.
2011. jún. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

én is és a testvérem is így születtünk, de anyukám hasán a mai napig látszik a nyoma, és azt mesélte, hogy a gerinc érzéstelenítő az fájt...bár eltompult a többi fájdalom mellettem

és azt hiszem édesanyámnak újra kellett tanulnia járni...de apukám nálam végig bent volt, meg a bátyámnál is. anya azt mondta, hogy újra végig tudná csinálni:)

2011. jún. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyik sem sokkal rosszabb a másiknáln,nekem ez a véleményem. Én ugy gondolom ha lehet mindenképp a hüvelyi szülésre kell törekedni,de ha a baba vagy a mama jóléte mást kiván,akkor egy percig sem szabad a császáron vacillálni!
2011. jún. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem az első rendes szülés volt. Sokáig érzékeny voltam a gát környékén.

Második ikrekkel császár. Epid. észre sem vettem amikor beadták. 1-2 hétig kellemetlen volt a seb, de sokkal hamarabb helyre jött, mint a gát.

2011. jún. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Engem császározni kellett,így én a sima szüléstől ódzkodom.

Ma már nem olyan a császáros seb,mint anno 15-20 éve.Ma már bikini vonalban vágnak és nem nagy sebet.Amit egy falat bugyival is el lehet takarni,mármint ha tud még az ember bikinit hordani.


OFF:

Engem is érdekelne,hogy ilyenkor hogy zajlik az apás szülés?

2011. jún. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!