Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baba feje nagyobb az átlagosnál?

Baba feje nagyobb az átlagosnál?

Figyelt kérdés
Tegnap voltunk UH-n, s azt mondták, hogy a baba feje kicsit nagyobb az átlagosnál, ez pontosan mit jelent? Vkinek volt már ilyen? De az mondták, hogy nincsen baj.
2011. jún. 23. 09:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hány hetes vagy, de én is így voltam. a végén már 1 cm-rel volt nagyobb az átmérője. Hogy ez mit jelentett? Egy 4 kilós és 54 cm-es kisfút, aki már 7 hetes! Szóval semmi baj nem volt, csak jó nagy!
2011. jún. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 komasa ***** válasza:
Ha azt mondták, hogy nincsen baj, akkor nincsen baj! Nyugodj meg! Néhány év múlva lehet, hogy már átlagosnak fog számítani, de, ha nem az sem baj. Az én fejem is nagyobb az átlagosnál, és nincsen semmi bajom!
2011. jún. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is nagyobb volt a feje, azt mondták, ha természetesen szültem volna, akkor nehezebb lett volna, de császár lett szívhangesés miatt.

Semmi rendellenessége nincs.

2011. jún. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az én picimnek a többi testrészéhez képest volt nagyobb a feje az ultrahangokon (pontosan két héttel volt nagyobb, ezért nagyobb súlyt is becsültek neki, azt jósolták, hogy 3400 grammal fog születni, pont a feje miatt!).

35 centis fejjel, de csak 3060 grammal született.

(Az ilyen súlyú babák átlagos fejkörfogata 32-33 cm.)

A feje azóta is nagyobb, de a férjemé is ilyen!

Szóval nem jelent gondot, mert a gének sok mindent befolyásolnak, így a fejméretet is.

2011. jún. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nálunk is az utolsó 2 uh-n mondták,hogy elég nagy a baba feje és nem gond ez,csak lehet császáros lesz.Végül császáros is lett más okok miatt.amikor hazaadtak minket előírtak koponya uh-t hogy kiszűrjék nem beteg-e.persze megijedtünk,féltünk nagyon.persze nem volt semmi gond,pedig 2x is voltunk uh-n.csak ijesztgetik az embert.már 11 hós és egyáltalán nem nagyfejű.
2011. jún. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk minden baba így van, mert alapjában nekünk sincs kis fejünk. :)
2011. jún. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
UH szerint 34+4 hetesek vagyunk, a súlya 2380 gramm. BPD: 87,6 mm; OFD:111,8 mm; HC:315,4 mm; AC:302,3 mm; FL: 64,8 mm; Ezek voltak az értékek. Csak kicsit megijedtek, mert az előző két terhességemnél nem volt ilyen, igaz, ők 3 kg körül születtek. A mostani baba már az új páromtól van, mondjuk ő nagyobb is mint én, akkor ezek szerint "csak" nagy baba lesz. S akkor őt nehezebb is lesz megszülni ezek szerint? Vagy alapjában mr császároznak? Mondjuk azt nem szeretnénk, mert apás szülést terveztünk.
2011. jún. 23. 12:24
 8/8 anonim ***** válasza:

nekünk a 35+2nél volt 88 a bpd, és pont jónak írta a gép, talán csak pár nappal nagyobbnak. Meg a többi adat is hasonló volt, 2700-ra becsülték, meg is nyugodtam, hogy átlagos, mert nálunk az nem jellemző. Kisfiam 3700 3 héttel előbb, rokonon gyerekek: 4800, 4100...

aztán a 38+3-as UH-n 4050re saccolták.

Szóval szerintem most átlagos a babád, de még lehet, hogy ő is ilyen nagyot nő!

2011. jún. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!