Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Min múlik az, hogy a baba az...

Min múlik az, hogy a baba az átlagosnál nagyobb súllyal születik?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 1. 11:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem a dokim azt mondta, hogy az egyik legnagyobb befolyásoló tényező a nagy súlyra az, hogy a kismama miként étkezik! Vagyis ha sokat és olyan kajákat eszel, akkor nagy lehet a babád. Ezért is mondják, hogy nem kettő helyett eszünk! De befolyásolhatja a terhességi cukorbetegség is. És biztos van már is, nekem ez jutott eszembe.
2009. ápr. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
szerintem, öröklés kérdése. Meg ugye,minél magasabb egy nő, annál nagyobb babát tud kihordani. szerintem két kis termetű szülőnek,em fog 4 kg -os babája születni.
2009. ápr. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én azt tudom mondani erre hogy genetika! Saját tapasztalatomat tudom leírni. első babámat 2005-ben szültem. 4130gr és 58 cm volt. Amit lehetett ettem vele,elevitet,magneb6-ot,vasat,folsavat,rengeteg gyümi meg minden ami jól esett,mert hogy ne legyen semmi baja. (Itt megjegyzem apuka 2m magas és 110kg.)biztos voltam bene hogy az apuka genetikája kevés ahhoz hogy nagy baba legyen. most 33 hetes vagyok és a 14.-ik hét óta nem eszek vitamint,max néha magneb6-ot mert azt mondták a második baba nagyobb szokott lenni mint az első. Az eredményeim jók voltak,így tényleg nem vitaminoztam csak néha a gyümik:D 33+2 hetesen 2551gr a babám súlya,amire a dokim azt mondta hogy 38 hetesen lesz vagy 4500gr. Pedig annyira igyekeztem hogy egy átlagos súlyú törpém legyen,de az apuka ismét beleadott mindent:D Bár a doki megjegyezte hogy én is kellek hozzá mint "jó táptalaj" ,de kérdem én,mi lett volna ha vitaminozok és engedek a farkastvágyamnak??? Félre értés ne essék örülök hogy jol van a babóm és egézséges,de ez a 3 kg-os súlyú babákra is igaz és sokkal könnyebb megszülni őket:D

Ez mellet még lehet nagy súlya a babának ha fellép a cukrosság a pocakosság alatt,de ez nálam nincs szerencsére....

Természetesen nem sanyargatnám magam hogy "normál "súlyú babám szülessen,de tudom irigyelni a mázlistákat:D Boldog babavárást:D (160cm és 50 kg az alap,most 73.5 kg vagyok...)

2009. ápr. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is genetika. Bár nekem annyira nem is volt nagy a fiam. 3600g.
2009. ápr. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Bocsi,hogy belekérdezek,de akkor nincs baj,hogyha 24 hetesen nekem azt mondta az orvos,hogy nagyobbnak tünik a baba a hetekhez képest? Csak nagyobb lesz és ennyi?
2009. ápr. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is genetika.

A fiam 4,4kiló(57 cm)volt, nem voltam cukros, a lányomnál az voltam, diétáztam, alig híztam, rendben volt a cukrom, ő mégis 4(56 cm)kiló lett.

2009. ápr. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Én ma voltam uh-on, 25. hetes vagyok. A baba 1090 g, BPD:70 MM, AC: 227 MM FEMUR: 50 MM. A méretek alapján 2-3 héttel fejlettebb. :) Összehasonlították előző uh-okon mért méretekkel a mostanit. A régebbi eredmények kornak megfelelőek voltak, csak a mostani nem, tehát azt a következtetést vonták le, hogy nem hamarabb fog születni a baba(mint ahogy én azt gonndoltam(, hanem elvileg nagyobb súllyal.

Azért várok még válaszokat, olyan jó olvasgatni:)

És köszi az eddigieket:)

2009. ápr. 1. 12:38
 8/9 A kérdező kommentje:
Ja, és a terheléses cukoreredmény rendben van szerencsére:)
2009. ápr. 1. 12:39
 9/9 anonim ***** válasza:
Tök jó hogy téged megultrahangoztak...engem csak "megtapizott" az orvos,és azt mondta hogy nagyobbnak tünik mint ahány hetes vagyok. A régebbi eredményeken nekem is akkora volt,mint kellett. Ezért nem értettem,hogy most 4 hét alatt hogy nött olyat,hogy nagyobb is lett...én 24 hetes vagyok. Akkor ezek szerint meg fogunk szenvedni! =)
2009. ápr. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!