Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Név választás-úgy érzem, béna...

Név választás-úgy érzem, béna vagyok. Más is volt így? Szerintetek lehet azért nem tudok választani, mert a tudatalattim nem engedi, hogy lány nevet válasszak?

Figyelt kérdés
A 3. babánkat várjuk. Nem tudjuk,hogy fiút vagy lányt várunk,az már csak a szülőszobában derül ki-így alakult. Már van 2 lányunk,csoda szép nevekkel. Ha fiú lesz,akkor mindenképp az apuka nevét kapja,de ha lány...nincs olyan név,ami megfogott volna.
2011. jún. 23. 17:15
 1/6 anonim ***** válasza:

:-))) nálunk is így volt. az utolsó pillanatban (pár hétben) találtunk 1lánynevet,ami tetszett mindkettőnknek.

fiúban gondolkoztunk mi is, aztán csak lányunk lett :))

2011. jún. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát,mi nem gondolkozunk fiúban,mert a név ha az első lányunk fiú lett volna is az apuka nevét kapja... És mivel nem tudjuk,milyen nemű a babánk,így néha van egy olyan érzésem,hogy lány nevet kell keresni-de nem tudok :S

A második baba neme is csak a szüléskor derült ki,addig fiúra számítottunk, de ennek ellenére már a 20. héten tudtam,hogy ha mégis lány lesz,milyen nevet kap. De most...

2011. jún. 23. 17:27
 3/6 anonim ***** válasza:

Hogyha ez neked kellemetlen, miért nem kérdezed meg előre a nemét? Hogyha fiú, akkor megnyugodhatsz, hogyha pedig kislány, teljes gőzzel keresgélhetsz lányneveket :)


[link]

próbálgasd kimondani vezetéknévvel együtt, ami megfogott!

2011. jún. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Talán azért nem tudjuk,hogy milyen nemű,mert nem mutatta meg magát?

A linket köszönöm! Én csak az itthoni naptárat lapozgattam,mert valami olyan nevet szeretnék,ami egy sima naptárban is benne van,de hogy melyik lesz az...

2011. jún. 23. 18:25
 5/6 Kerria ***** válasza:

Próbáld szűkíteni, húzd ki ami biztos szóba nem jöhet...aztán ami na ezt sem kéne erőltetni...és így tovább. Ha marad 5-10 név amire azt mondod jó lehet, azt vidd magaddal, és ha megszületik, mikor meglátod, az első mosolyánál szerintem tudni fogod melyik illik hozzá :)


A másik hogy sokat mondogasd együtt a vezetéknévvel, és előbb utóbb rááll az ember, hogy mi az ami tetszik neki.


[link]

Nálunk ez az oldal is nagy segítség volt!


Jó egészséget!

2011. jún. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a linket!
2011. jún. 24. 08:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!