Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Névválasztás probléma! Nem...

Névválasztás probléma! Nem illik hozzá, vagy miért bizonytalanodtam el? (nem szavazós:-)

Figyelt kérdés

Kezdjük ott, hogy bármelyik nap szülhetek... A gyerek neve már a fogantatás előtt ki volt találva, és mindvégig jónak is tartottuk.

De! Most eszembe jutott, hogy ezt még a születésig bármikor megváltoztathatom! Úgyhogy most ezen agyalok, hogy ha más nevet adnák neki, mi lenne. Egy név van, ami még tetszik, de az a páromnak nem , szóval kilőve.

Másik variáns: a párom nevét vinné tovább. (Ezen azért gondolkodtam el, mert megtörténhet, hogy az ő születésnapján születik.)

Két nevet nem szeretnék neki adni, mert sztem felesleges, úgyis egy néven fogjuk szólítani.

Mit gondoltok?


2011. jún. 25. 09:45
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Ez természetes, hogy elbizonytalanodtam, vagy teljesen biztosnak kéne lennem a névben, amit választok??

Az is furcsa, hogy már mindenki ezen a néven beszélget róla...de ez is csak azért zavarhat, mert még tulajdonképpen nincs köztünk? Vagy nem megfelelő a név? JAj, nem tudom. Első baba.

2011. jún. 25. 09:47
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha elárulnád a választaási lehetőségeket,akkor könnyebb lenne.Most így mit tudok mondani?Azt hogy szép ötlet,hogy a párod nevétvigye tovább,csak kicsit maradi.Az én párom pl. nem akarta,pedig nekem is megfordult a fejemben.
2011. jún. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%

Hogy szerintem adjatok neki két nevet. Nekem is két nevem van, és tök jó. Tizenöt évesen nagyon meguntam, amit használtam addig, és egyszerűen átálltam a másikra. Kéznél volt.

De sokan vannak, akik igazából nem az apuka nevét használják, csak az is megvan nekik. Szerintem szép dolog.

2011. jún. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ezen ne agyalj! Majd a kórházban tudni fogod, mi legyen a neve, ha meglátod. Ha nem tetszik mégse, akkor az első 3 napban meg tudod változtatni.
2011. jún. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Abból a szempontból természetes az elbizonytalanodás,hogy egyáltalán nem mindegy,hogy egy embernek milyen névvel kell leélnie az életét.

Ráadásul mindjárt megérkezik közétek,és ez felkavar benned dolgokat.

De hidd el,jó választás amit kitaláltál,és szerintem megbánnád ha megváltoztatnád.


Én mondjuk nem adnám a gyermekemnek a párom nevét,hiszen a vezeték nevét már úgyis megkapja, had legyen ő egyedi és különleges.


Nekem az első gyerkőcnél ahogy meglett a neve,onnantól el sem tudtam képzelni,hogy más nevet adjak neki.

Ha fiam lett volna,akkor lehet hogy másképp alakul,mert igazából egy fiúnév sem tetszik annyira,mint a lányomé.

Most várom a második babánkat.

Van fiú és lány nevünk is.

Biztos,hogy így fogják hívni a babát,ahogy kitaláltuk,de már többször elbizonytalanodtam - persze aztán mindig vissszatérek.

Könnyű szülést kívánok!

2011. jún. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
szia.hát túl sok mindent sajnos nem tudok neked tanácsolni mert nálam is ugyanez van.most 38 hetes vagyok nekem is első baba.kb.4 hónappal ezelőtt választottunk a babának nevet.és most hogy itt a szülés ideje már nem tetszik annyira.én sem tudom mit csináljak a páromnak még nem mondtam.de a családba mindenki aki a babáról kérdez mindenki már a nevén szólítja.ááá én sem tudom hogy mi legyen
2011. jún. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
10:53 vagyok.azt elfelejtettem megkérdezni hogy te hány hetes vagy?
2011. jún. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
38+1 hetes vagyok.
2011. jún. 25. 10:56
 9/13 porcukormókus ***** válasza:

Nyugi, a babád nem marad név nélkül! :)) Mi még a szülőszobán sem tudtuk, mi legyen a neve a kislányunknak.. Voltak ötleteink, de semmi komoly, vagy ami mindkettőnknek tetszene. Végül a párom rám bízta a döntést, mondván úgyis én szenvedek meg érte.

Egyébként én sem vagyok híve a két keresznévnek, de nálunk mégis így alakult: az első neve elég ritka, különös hangzású, a második egy kicsit szokványosabb, hátha nagykorában váltana valami "normálisra" :) Így lett Zóra Laura:)

2011. jún. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
10:53 vagyok.én is pont 38+1 hetes vagyok. :)
2011. jún. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!