Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Írjatok légyszí, aki terhesség...

Írjatok légyszí, aki terhesség alatt volt fogorvosnál és betömték a fogát. (amalgán tömés) Érzéstelenítőt is kaptam. És azt hallotam, hogy csak 20. hét után lehet érzéstelenítőt kapni. Ettől nem lesz baja a babának? 19 hetes vagyok

Figyelt kérdés
2009. márc. 26. 07:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Az orvos tudja mit csinál.Biztos nem lessz baj.
2009. márc. 26. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szia!!

én még a 12.hét előtt voltam és kaptam érzéstelenítőt, 4-t is. semmi baja nem lett a picinek, ne aggódj!!

4 hónapos kisfiú anyukája

2009. márc. 26. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is voltam fogorvosnál, tömték, érzéstelenítőt is kaptam, semmi baj nem lett. Mondtam a dokinak, hogy terhes vagyok, ő meg megnyugtatott, hogy nem lesz probléma!


Boldog babavárást!

2009. márc. 26. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

én is voltam, 7.héten tömték amalgánnal és nem lidokaint kaptam hanem kimondottan terheseknek való érzéstelenítőt, mert azt mondta a fogorvos hogy ilyenkor jobb ez a fajta.

viszont nemrég hallottam hogy az amalgánból a higany (mert az van benne ugyebár) folyamatosan szívódhat felfelé a szervezetben és ez az amiért már csak kevés helyen alkalmazzák ezt a fajta tömést.

nekem is van egy amalgántömött fogam kiskoromból, de erre azt mondták nem fontos kicserélni, mert már nem árt.

na meg amit terhesen tömtek.

újra terhes vagyok, és ha megyek fogászatra és tömni fog, most inkább fizetek a fehérért de azzal tömetem.

2009. márc. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!Nyugogj meg!A fogorvos tudja mit lehet a kismamáknak.Én tegnap voltam,ugyan már egy hónapja járok,mert be van gyulladva az ínyem.Azért ilyen sokáig,mert mondta nem ad rá gyógyszert,mert kismama vagyok.Tegnap végre be tudta tömni az egyik lukas fogamat,sajnos van még kettő.Eléggé vérzett igy is az ínyem.Nem kaptam érzéstelenítőt,mondta szóljak ha fáj és akkor ad,ha másképp nem bírom.Mondta,hogy a 12.hét után lehet alkalmazni.Nem fájt.Ebböl is látszik,vigyáznak a

kismamákra,legalább is nálunk.Még mindig jobb Neked is és a babának is,ha nem szenvedsz a fogad miatt!Boldog babavárást!Minden jót és jó egészséget Nektek!

2009. márc. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megnyugodtam:)
2009. márc. 26. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!