Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyibe kerül a nem amalgám...

Mennyibe kerül a nem amalgám tömés? Nemtudom pontosan mi a neve a másiknak, ami fehér, és lehet terhesség alatt is.

Figyelt kérdés
Mert ma utánaérdeklődtem,és ahova tartozok fogorvoshoz,(nem magán)ott 7ezer ft egy ilyen tömés.(Miskolc)Mindenhol fizetni kell érte?Mivel azt mondják hogy amalgámmal nemlehet terhesség alatt tömni.Mert ez így nagyon sok..minimum 2-3lyukas fogam van,amit mindenféleképpen be kell tömetnem,mivel fáj,érzékeny,csak még nem merek elmenni,13hetes vagyok.Mikortól lehet csináltatni amúgy,tudja valaki?
2010. febr. 12. 20:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Fehér tömésből nekem 2félét ajánlottak. Az egyik ingyenes a körzeti fogorvosnál,a másik tavaly 6ezer volt. Az utobbi esztétikai tömés. Én is kismamaként voltam tömésen. Nyugodtan menjél el. Nekem az egyik fogamnál még érzéstelenítés sem kellett.

2010. febr. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
2008 -ban 4000 ft volt Hajdú -Biharban.
2010. febr. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm,hát én is sztk-ba járok,azért is írtam hogy nem magán,és így is 7ezer ft:S.Annyi hogy nem az sztk-ba kell mennem,mert nem ott rendelnek,hanem ahol lakunk ahhoz közel,de végülis sztk azt mondták,mivel oda tartozok...
2010. febr. 12. 20:44
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
én terhességem alatt sima "szürke" tömést kaptam, ami ingyenes, azt mondták nem árt a babának, ha attól tartasz, nem lett baja, 8 hónapos
2010. febr. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Elvieleg terhesség alatt ingyen van, de ezt is dokija válogatja. Én tavaly 2,000 ftot fizettem egy tömésért, állítülag anyagárat fizettem. Menni bármikor lehet, minél előbb, annál jobb. Szólj a dokinak, hogy babás vagy!
2010. febr. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha több fogadat kéne tömni,az azért biztos nem tesz jót mert az amalgámban ugye higany van és ha nem vársz babát akkor sem egészséges!Nálunk 6ezer volt legutóbb,most nem tudom mennyi!Szerintem ha minden hónapban egyet betömetsz fehérrel,az talán nem olyan húzós árban,és késöbb is sokkal esztétikusabb látványt nyújt!
2010. febr. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem az első terhességem alatt cseréltek amalgám tömést ( a kiszedésnél is higany juthat a szervezetbe), nem lett semmi bajunk, szép egészséges fiam született!
2010. febr. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

maszeknál az amalgám most 9 ezer másik 15 ezer, amit akrilnak hívnak,

foghúzás ott 8 ezer, körzetinél pedig a fogmegtartó kezelés ingyenes, de csak az amalgám, az akril az 7 ezer per fog, a fogkőcsiszolás 6 ezer, a röntgen UH 2 ezer, a fogászati műtét mint íny leszedése a bölcsességfogról az nekem 4 ezer volt.

többit nem tudom :)

Maszek alapon egy gyökérkezelésért fizettem 42 ezret, de ott többször vissza kellett járnom, gyökerenként három ezer volt az idegölés, plusz fizetni kellett a gyógyszert amivel kezelte, mert gennyes volt, és fogrepedés mérőt is használt, sőt fizetnem kellett a fogpótlásért meg a fehér tömésért, így jött össze az összeg.

Mellesleg 8 ezerért úgy húzott nekem fogat, hogy benn törte, lázas voltam és mikor visszamentem akkor is azt mnodta h nem tört benne semmi, az csak az állkapocs csontom amit érzek, és a körzeti doki meg kiszedte a szilánkot. Egy fogért annyit fizetek maszeknál, aminek a felét fizetem körzetinél három négy fogamra. De abba minden benne van. A terheseknek vigyázni kell a sok érzéstelenítővel, meg az amalgámmal is mer nem egészséges.

2010. ápr. 3. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

ja előző voltam, egy 24 éves lány, aki saját tapasztalatból beszél

a többiről sajna nem tudok nyilatkozni


2010 es árak itt Zalaegerszegen


SZTK ba meg még egy injekciót sem tudnak beadni úgy hogy használna, vagy h bele ne törjék a tűt....

2010. ápr. 3. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!