Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit gondoltok a Réka, Rita és...

Mit gondoltok a Réka, Rita és Annamária keresztnevekről?

Figyelt kérdés
2011. jún. 27. 17:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem:

Réka szép,barétnőm kislányát úgy hívják

Rita nem tetszik

Annamária bár szép,de túl hosszú

2011. jún. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Engem Ritának hívnak de egész életemben nem tudtam megbarátkozni a nevemmel. Nem lehet normálisan becézni,ha meg csak simán mondják,akkor olyan hidegen hangzik. De ez csak az én véleményem. Minden esetre minden névnek gondold át először a becézett formáját szerintem.
2011. jún. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
Réka tetszik a többi nem.
2011. jún. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
a nővérem is Rita, őt Ritusnak hívjuk.:)
2011. jún. 27. 17:19
 5/15 anonim ***** válasza:
36%
szeritnem egyik sem túl szép. a réka a legjobb, de szépnek azt se mondanám. a rita nekem is hideg, az annamária meg min. idejétmúlt, de becézve javítható.
2011. jún. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Engem Annamáriának hívnak és soha nem éreztem hosszúnak Ancsinak becéznek meg Aninak és Annamarinak,szerintem szép név meg a jelentése is a Réka is szép de sajnos vannak olyan rossz gyerekek akik Békának csúfoljak,a Rita sem rossz szerintem.

A mi kislányunk Emese Anna lesz.

18hetes kismama

2011. jún. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
66%
Annamária egyáltalán nem tetszett soha. A Rita közömbös, a Réka szép.
2011. jún. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Még az Annamária a legszebb, de nekem pl az Annabell jobban tetszik. Mindenesetre ezek legalább nem tucatnevek mostanában, amiket felsoroltál, inkább az én korosztályomban van több belőlük.
2011. jún. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%

Réka jó, de tömegnév.

Rita (jó magam is) nagyon ritka már, de én sem kifejezetten szerettem. Becézni azért lehet, csak fantázia kérdése. Ritus, Riti(ke), stb...

annamária is szép, hagyományos, tetszik :)

2011. jún. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A lányom Réka, tehát nekem tetszik (szerintem nem "tömegnév"). A környezetünkben is van Réka, de csak egy.

A Rita név is tetszik. Az Annamária nem igazán, talán mert személyhez kötöm...

2011. jún. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!