Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 35-37éves kismamák, titeket...

35-37éves kismamák, titeket elküldtek, vagy akarnak küldeni amniócentézisre?

Figyelt kérdés
2011. jún. 30. 16:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem küldtek, csak felajánlották a lehetőséget, amit én el is fogadtam. Mivel már volt 3 egészséges gyerekünk, nem szerettük volna végigizgulni a terhességet, hogy netán valami baja lehet a babának. Ha adott a lehetőség, nem hagytam ki...Mondjuk, nekem nem magzatvízvétel volt, hanem a lepényszövetből vettek mintát. Máig nem bánom!Kellemetlen volt, de nem fájt, 4 hét múlva megvolt az eredmény, így nem kellett félnünk... mellesleg megtudtuk, hogy kislányunk lesz :)
2011. jún. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Szekeres Melcsi válasza:
Szia! Én negyven éves elsőszülő kismama voltam és nem küldtek - mivel nem kötelezhetnek - szúrásra, hanem ajánlotta az orvosom. Elmentem és nem bántam meg. Egészséges babám született.
2011. jún. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, igazából és 35múltam,- éppen, és 3.babát várom. MÉg az elején vagyok a terhességnek, csak elgondolkodtam rajta, hogy erre a vizsgálatra majd köteleznek, vagy én döntöm el, hogy menjek-e vagy sem.


Egyébként nektek a 12heti vérvétel és ultrahang eredménye milyen volt?

2011. jún. 30. 16:50
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem az uh rendben volt, de kockázatelemzést nálunk nem csinálnak. Mondjuk, eleve nem is bízom a tesztekben,hisz nem pontosak..
2011. jún. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Senkit nem kötelezhetnek, de 35 év felett felajánlják a lehetőséget.
2011. jún. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

39 éves voltam, első babával és nem köteleztek, csak javasolta az orvosom, bár minden uh és vérvétel tökéletes volt. Azt mondta, ebben a korban nagyobb a beteg baba kockázata, mint az aminio következtében fellépő esetleges vetélés százaléka.


Minden rendben ment utána is, most 10 hónapos a kisfiam :)

2011. jún. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem küldtek, sőt a jó eredmények miatt inkább le akartak beszélni :) Én magam akartam a vizsgálatot.
2011. jún. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az orvosom azt tanácsolta, amikor rákérdeztem, hogy ha szánok rá pénzt, akkor az Istenhegyi Klinikán csináltassak kombinált tesztet, és az uh-ot Hajdú Krisztinával végeztessem el, mert ha valahol, akkor ott a lehető legpontosabb eredményt kapom. Tudom, hogy csak kockázatbecslés, de nagyon jó lett az eredményem. Ha nem lett volna jó, a helyszínen kértem volna chorionboholy-biopsziát, nem vártam volna addig, amíg mehetek amnio-ra.

Nem mertem belevágni alapból az amnio-ba, így is feküdtem a 12 hétig fenyegető vetélés miatt, az utóbbi hetekben pedig fenyegető koraszülés miatt...

2011. jún. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 sumergo ***** válasza:

Sem a nőgyógyászom, sem a genetikus nem akart küldeni! Mindkettő az integrált tesztet ajánlotta, meg is csináltattam. 1:15000 és 1:50000 lett az eredmény, ezért mindketten azt mondták, semmi szükség további vizsgálatokra.


21+4 hkm

2011. júl. 1. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!