Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 0.98 lett az AFP értékem,...

0.98 lett az AFP értékem, amire azt mondta a doki, hogy rossz, mert 1alatt van, és mivel 35vagyok menjek amniocentézisre? Én ezt nem értem!?

Figyelt kérdés
A 12heti UH-m jó lett, kombinált véreredmény eredménye szintén jó lett! Minden negatív! NEM ÉRTEM, komolyan, miért kell ezt csinálni a kismamákkal???
2011. szept. 19. 19:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

0.7 és 2.5 között optimális az afp, a tiéd még csak nem is a normál kategória alsó határa:S


Nem értem miért csinálja, valószínű csak túl óvatos.


Főleg mivel az afp nagyon megbízhatatlan, a kombinált teszt sokkal megbízhatóbb.

2011. szept. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Nekem 1,2 lett. a laboros papíromon az intervallum 0,7 és 2,5 között ad normális értéket... szerintem teljesen jó az eredményed, és az AFP vizsgálatok nagy többsége ad rossz eredményt, mert nem aznap veszik a vért, amikor kellene. Én is 35 éves vagyok egyébként, és nem hogy nem választanám, de nem is engedném az amniocentézist.

Szerintem ne aggódj! Ha neten rákeresel, mindenhol azt fogják írni, hogy 0,7-2,5-ig teljesen normális.

Én egyébként megcsináltattam a fizetős Down-kór szűrést is, bár az csak az egyik felét szűri az AFP-nek.

Esetleg kérdezz meg másik nőgyógyászt is, ha az megnyugtat. Sajnos a dokik iylenek. Én sem vagyok megelégedve az enyémmel. Még a magánrendelésén sem volt hajlandó UH-ot csinálni, a 12 hetes és a 20 között, pedig kifizettem volna... Sza..nak a kismamákra :(

2011. szept. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Rossz?? Az enyém (bár akkor 27 éves voltam) 0,64 volt ami még testvérek között is alacsony de mivel volt egy 1:38000-hez kombinált tesztem és az uh-m is teljesen rendben, így a dokim nem törődött vele vagyis rendben találta. Természetesen makk egészséges kislányom született, már 2,5 éves.

Most 0,81 lett (30éves vagyok) erre meg azt mondták tökéletes, a kombinált tesztem is szintén jó, 1:47000-hez. Szerintem a dokid nem is az AFP miatt küldene amniora hanem amúgy is az a meggyőződése, hogy 35 és felette = amnio. :O

2011. szept. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Azt még elfelejtettem, hogy én nem mennék, szerintem nálad minden rendben van. De nem akarok beleszólni.

2011. szept. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Az AFP elavult vizsgálat, ha nem pont a megfelelő időben veszik, máris rossz, vagy más eredményt mutat.
2011. szept. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
52%
Nekem a dokim azt mondta, az amnio határát eltolták 38 év fölé. Én rákérdeztem, mert én is elmúltam 35.
2011. szept. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Nekem 0,77 lett.

Szó sem lehetett semmi pocinszúrásról.

Egy jó genetikai UH csináltattunk az Istenhegyin, és megvolt a kombi teszt is aminek 1:50 000 lett az eredménye.

A 12 hetes UH-n orrcsint látható, tarkóredő tökéletes volt.


Ezek alapján egyáltalán nem volt indokolt meijedni az AFP eredményétől, ami tényleg alacsony.

Van ahol 0,7 van ahol 0,8 a referencia tartomány alsó határa. Ahol én csináltattam ott 0,8 de te még ennek is jóval fölötte vagy.


Ha csak ez alapján akarja a doki a további vizsgálatot, akkro nem értek egyet. Nagyon nem. Mert ebben az esetben sokkal nagyobb a vetélési kockázat, mint amekkora a Down-kór betegségre való esély.

2011. szept. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

3.vagyok.

Hát igen bár beteg babák többségét éppen a "fiatalok" szülik mert rájuk nem figyelnek annyira. Legalábbis sok helyen nem figyelnek rájuk úgy ahogy kellene. Sajnos.

2011. szept. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Eleve nem a szúrás az első lépcső. először csak egy genetikai tanácsadást tart a genetikus. Felvesz egy részletes anamnézist, összeveti az eddigi leleteidet, kikérdez a családban előforduló betegségekről.. majd ey után dönt arról tanácsolja-e a mintavételt. Hiába ír is bárki bármit, sajnos a különböző vértesztek nem adnak megfelelő biztonságú eredményt... csupán kockázatelemzés, de még sajnos negatív eredmény mellett is lehet baja a babának, ugyanígy fordítva is lehet. Én azt javaslom, legalább beszélj a genetikussal! remélem, tényleg csupán túl precíz a dokid!
2011. szept. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Az én afp-m is 0,98 lett nem mondták rá, hogy rossz lenne.

Egyébként 33 vagyok. A 12. heti uh az jó lett, tarkóredő, orrcsont rendben.

2011. szept. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!