Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit jelent az uh szerint...

Mit jelent az uh szerint lepény a mellső falon tapad, eléri a méhszájat? 14 hetes terhes vagyok és nagyon rám ijesztett a doki.

Figyelt kérdés
2009. márc. 27. 12:34
 1/7 anonim ***** válasza:
azt jelenti hogy elől tapad. Az jó. Épp ugy mint a hátsófali. Ha rajta lenne a máhszájon akkor szólt volna vagy azt írta volna. nyugi ezzel minden rendben.32 hetes pocis
2009. márc. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%
A méhlepény nagyon lent helyezkedik el! Ez volt nekem is anno, sokat kellett pihennem, nem megerőltetni magam! Ez még fog változni, csak vigyáznod kell magatokra!:)
2009. márc. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia,

Nekem is mellso fali lepenyem van.Az annyit tesz hogy nekem jobb oldalt van megtapadva.Ott is erzem a legjobban.Ne aggodj!Van akinek hatso fali van....szoval ez nem gond!!!!A meszaj magasan van.En 30 hetes vagyok nemreg nezte meg a doki a meszajamat es igen csak "melyre " kellett neki nyulni hogy kitapintsa hogy zarva van!Szoval ne aggodj!!!!!De legkozelebb kerdez ra a dokidnal es o elmagyarazza neked.En addig nem szoktm kijonni tole amig van valami amit nem ertek!Aert van hogy elmagyaraza!!!Foleg ha mar fizetsz neki!

Minden jot!!!!

2009. márc. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is mélyen volt a méhlepény, nálam a 14. héten akkor derült ez ki, amikor vérzéssel kórházba mentem. Nem lesz semmi baj, sokat kell pihenni, semmi megerőltetőt ne csinálj, nálam pl. a porszívózás-sok hajolgatás okozhatta a vérzést. De aztán én is pihentem, feküdtem, és ahogy nőtt a baba, feljebb csúszott a lepény is, 4 héttel később már nem tapadt mélyen. Az, hogy mellső fali, az nem baj, nekem is ott van.

Pihenj sokat! :)

31 hetes kismama

2009. márc. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokatnekem azt mondta ez nagyon nem jó,hogy a méhszáj közelében van mert vérzés léphet fel.
2009. márc. 27. 12:56
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is ugyanezt mondta tegnap a doki. Én 12 hetes vagyok.

Annyit jelent, hogy ha szemből nézzük, akkor van a pocid, az mögött a placenta, és mögötte a baba. (tehát fordítva, mint "rendes" esetbe, mert ott a baba van elől, és a placenta a baba mögött) Ami magában véve nem baj. Ha eléri a méhszájat, akkor már veszélyeztetett terhesnek számítasz, legalábbis nekem ezt mondták, mert nagyobb a vérzés veszélye. Szerintem ne ijedj meg, engem is megrémített ezzel a doki, de az a lényeg, hogy sokat kell pihenni, nem hajolgani, és ha vérzés vagy görcs lép fel, azonnal bemenni a dokihoz. Engem a munkától is el akar tiltani, mert irodai munkát végzek, ami szerinte nem a legjobb.

De ez idővel változhat, feljebb mehet a lepény, ahogy nő a pocakod, és akkor már nem kell annyira óvatosnak lenni. Van akinél 1 hónap alatt feljebb megy, tehát nyugi!!! Van még pár hónapunk :)

Nekem még azt mondta a doki, hogy ha mégse menne feljebb a placenta, akkor csak császárral szülhetek, mert így nem tud átjutni a baba a lepényen. De ez legyen a legnagyobb baj, a lényeg, hogy a babám egészséges, és csak ez számít!

Boldog babavárást!

Nyugi, és kíméld magad! :)

2009. márc. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is így volt, mostanra "odébbmászott", és csak a házasélet volt tilos, az is csak átmenetileg. És még annyit mondtak, hoyg ha vérzést észlelnék, akkor azonnal menjek be a kórházba. De nem volt semmi gond.
2009. márc. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!