Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sok üléstől keményedhet a has?

Sok üléstől keményedhet a has?

Figyelt kérdés
Pénztáros vagyok és szinte egész nap ülök. Sokszor keményedik a hasam a munkahelyemen. Itthon semmi gond vele. Fel szoktím állni, sétálgatni, pakolgatni a polcokat. Nap végén alig bírok hazasétálni, annyira feszül a hasam. Szedek MagneB6-ot. Általában hármat egy nap. Mi mást tehetnék?
2011. júl. 1. 14:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia.

Én fogtechnikus vagyok, az is ülős munka. Nekem is keményedett a hasam, a magnézium mellett a védőnő azt javasolta óránként 10 percet sétáljak. Ez segített picit, de így is előbb kellett abbahagynom a munkát.

2011. júl. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mikor hagytad abba? Nekem mindenképpen a 36. hétig bírni kell. Addig meg még van hátra 11 hét.:(((
2011. júl. 1. 14:09
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én sokat sétáltam is, ültem is munka közben, de a 20.héttől rettenetesen keményedett a hasam. Nekem a stressz nem tett jót, lazítanom kellett és akkor jobb lett. Talán járj el kismama tornára, vagy jógára, ahol tanítanak relaxációt, amit a munkahelyeden is 1-2 percben alkalmazhatsz, mikor pisilni mész pl.Egyébként én a kiírt idő után szültem 1 egészséges babát, úgyhogy ne aggódj, lazíts!
2011. júl. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Miért muszáj a 36. hétig bírnod? Az nagyon megterhelő lesz :(

Én is kereskedelemben dolgoztam, csak azzal a különbséggel, hogy sokat szaladgáltam az iroda és a pénztár között is, meg közben ugye árut is pakoltam. Nekem az segített, hogy ülés közben felraktam a lábamat egy kissámlira. Ez leveszi a terhet a méhedről. Próbáld ki!

37 hkm

2011. júl. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Külföldön élek és itt csak 9 hónapot adnak, mint gyes. Ha hamarabb kezdem, akkor hamarabb is kell visszamennem dolgozni.

Sámli dolog nem jó, mert magas (fenekemig ér az ülőrész, és nem vagyok egy alacsony emberke) széken ülök.

2011. júl. 1. 14:56
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyébként úgy tudom, hogy a magne b6 nem tartalmaz túl sok magnéziumot. Nézd meg az összetevőit. Én minimum 500mg-ot szedtem a keményedéseimre.
2011. júl. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

36 hetes kismama vagyok, 1 hete kötötték vissza a netet fél év szünet után, és azóta minden nap itt ülök, bepótolom a kimaradt infógyűjtést. A lényeg, hogy azóta folyamatosan keményedik a hasam, elég kellemetlen, kényelmetlen itt ülni, a babám is sokkal többet ficánkol ilyenkor, mintha el akarna innen zavarni :-) (A mozgolódást keményedés váltja)

Plussz a lábam is vizesedik, amikor kikapcsolom a gépet, már óriásinak látom a lábfejemet :-(

Megfogadtam, hogy inkább többször ülök ide, rövid időkre.

Lehet, hogy ezek a tünetek már amúgy is utolértek volna, de az is lehet, hogy az üléstől jött elő (napi 3-4óra, közben kajálás, pisi, de olyan gyorsan telik itt az idő, nem tűnik soknak ez a pár óra).

2011. júl. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!